Автанділ Мдінарадзе: "Якщо не робити рішучих дій, "Нива" за кілька днів припинить існування"

Президент футбольного клубу "Нива" Тернопіль 9 липня відверто поспілкувався із місцевими журналістами. У ході розмови з пресою, Автанділ Мдінарадзе розповів про актуальні проблеми клубу, які можуть не дозволити "Ниві" взяти участь у новому футбольному сезоні.

— Цього року питання існування футбольного клубу "Нива" піднімалося неодноразово. У березні клуб був близький до зникнення із футбольної мапи України, але я вирішив власними коштами дограти минулий чемпіонат. Поточних боргів перед футболістами ми практично не маємо. Проте тепер наступив такий період, коли потрібно вирішувати: чи будемо ми брати участь у новому сезоні? Попередніх боргів у нас менше не стало, а коштів щоб стартувати у чемпіонаті практично немає.

Не було такого дня, коли б я не вів перемовини із потенційними інвесторами "Ниви". Проте дехто із них тепер навіть не бере слухавку і не хоче чути про футбольні питання. Як би я не хотів і не старався, але всьому хорошому настає кінець. Напевне, близька до завершення і історія футбольного клубу "Нива"…

Останнє, що я зробив для клубу — це пройшов атестацію на наступний сезон у Федерації футболу України, оплативши необхідні кошти з власної кишені. І лише з перевагою у 2 голоси нам цю атестацію видали. Чимало у цьому посприяв і віце-президент Федерації футболу та голова Тернопільської обласної Федерації футболу Володимир Мариновський. Ми з ним вели чимало розмов із членами атестаційної комісії і переконували, що "Нива" зможе взяти участь у новому чемпіонаті та продовжить існування. Проте у теперішній ситуації в мене є величезні сумніви, що ми зможемо увійти в новий чемпіонат. Нашу команду включили у число 16-ти, які прийматимуть участь у сезоні. Але якщо нам не вдасться знайти шляхи фінансування, то мені особисто буде дуже неприємно та соромно перед людьми, які повірили в "Ниву" і надали їй атестат та змогу продовжити грати у Першій лізі. Проте іншого шляху у мене не було і я до останнього намагався зберегти команду для нашого краю і тернополян.

Новий чемпіонат стартує 26 липня, але до 22-го числа ми повинні заявити команду на сезон. Тож якщо протягом 3-4 днів ми не зможемо зібрати команду та почати проводити тренувальні збори, то вже 14 липня "Нива" може офіційно припинити своє існування.

Я зізнаюся, що власним коштом повністю фінансувати клуб можливості не маю. Для повноцінного існування "Ниви" потрібно близько пів мільйона гривень щомісяця. З цих коштів особисто я можу надавати лише 100 тисяч гривень. Проте поки що жоден з інших бізнесменів Тернопільщини не виявив бажання сприяти клубу. Якщо б біля команди згуртувалися 5-10 бізнесменів, то повірте, клуб існуватиме надалі і не знатиме жодних проблем. Інша справа у тому, що поки я не бачу зацікавленості зі сторони місцевих підприємців. Я готовий розглянути нашу співпрацю на будь-яких умовах. У мене немає власних амбіцій, я лише хочу зберегти команду на плаву. Оскільки я є єдиним власником футбольного клубу, то я готовий оформити документи на когось іншого і піти з "Ниви". Я готовий приходити на футбол лише у якості пересічного глядача, але хочу лише одного — щоб ця команда існувала!

Допомагати нам відмовився і генеральний спонсор банк "Надра". А також не сприяє футбольному клубу і обласна влада, хоча певні обіцянки зі сторони нових керівників Тернопільщини були. Тобто клуб, по суті, не потрібен нікому. На мою думку, це буде позор, якщо наша область втратить футбольний клуб "Нива" з величезною історією.

Я сподіваюся також на підтримку вболівальників, яким не байдужа доля клубу. Навіть коли зникав київський "Арсенал" – нікому не потрібна команда без вболівальників, все одно кілька сотень людей намагалися привернути увагу до зникнення цієї команди. Я вірю, що прості вболівальники можуть і повинні посприяти вирішенню цієї ситуації. У теперішній час в нашій країні все вирішує тільки народ. Було б добре, якби певна кількість прихильників "Ниви" теж зібралася і якимось чином вплинула на хід цієї ситуації. Можливо, достукатися вдалося б і до теперішньої обласної влади.