Андрій Скакун: "Сподіваюся, що у весняній частині сезону виступатимемо стабільніше"

Нападник тернопільської "Ниви" Андрій Скакун поділився враженнями від виступів команди в осінній частині сезону, розповів про причини, через які змушений був завершити з футболом і розпочати власну справу.

— Андрію, ви протягом останніх сезонів виступаєте за Ниву. Як ви опинилися у команді та що вам запам’яталося за цей час?

— За тернопільську команду провів два неповних сезони. Я сам з Тернополя, тому вирішив, що пропозиція від Ниви є для мене оптимальною. Хотілося проявити себе у місцевій команді. Не жалкую про свій вибір, адже виступи за Ниву — продуктивний період у моєму житті.

— Можна сказати, що у клубі зараз фінансова стабільність?

— Завжди хочеться кращого, але маємо те що маємо. Сподіваюся, що надалі все зміниться в кращий бік.  У нас грають молоді, перспективні футболісти, навколо яких можна збудувати боєздатну команду. Переконаний, що у Тернополі має бути сильна команда у Першій лізі. На мою думку, у міста є всі можливості, щоб утримувати команду Прем’єр-Ліги.

— У осінній частині сезону ви не мали достатньої ігрової практики. У психологічному плані це на вас не тиснуло?

— Перші два тури зіграв, а потім захворів. Потягом двох місяців був без футболу. Ускладнення після коронавірусу сильно вплинули на мене. Лікарі рекомендували зменшити навантаження, щоб у подальшому не виникало більш серйозних проблем з здоров’ям. Вирішив, що краще не форсувати події і вже повноцінно готуватися до весняної частини сезону. Зараз у мене немає проблем зі здоров’ям, а все навіть краще ніж було до хвороби.

— Як би оцінили виступи Ниви восени?

— З огляду на обставини, наша команда знаходиться на тому місці, на яке заслуговує. Хоча, могли розраховувати на краще. На жаль, у нас не виходили матчі з прямими конкурентами, а з лідерами навпаки, грали досить непогано. Пов’язую це з відсутністю досвіду у молодих гравців. Сподіваюся, що з у весняній частині сезону виступатимемо стабільніше. Зараз головне закріпитися у Першій лізі, а з наступного чемпіонату ставитимемо більш амбітні завдання.

— Проблема власного стадіону, з чим у клубу постійно виникають якісь непорозуміння, є найбільш болючою на даний момент?

— Ситуація дуже неприємна, адже ми прагнемо грати на рідному стадіоні. На кожну гру доводилося шукати собі новий стадіон. Де дозволяли, так і грали. Наскільки мені відомо, зараз ведуться перемовини з місцевою владою. Є інформація, що влада почала більш лояльно ставитися до команди і це дуже добре. Ми захищаємо честь міста і влада нам повинна допомагати.

— Нива на десять залікових пунктів відірвалася від зони вильоту. Можна сказати, що команда вже починає готуватися з прицілом на наступний сезон?

— Розслаблятися не потрібно, адже суперники без бою не будуть здаватися. Бачимо, що команди знизу турнірної таблиці серйозно укомплектовуються і готуються поборотися за збереження прописки. Необхідно плідно попрацювати на зборах, щоб вже навесні прогресувати від матчу до матчу. Якщо демонструватимемо хороший футбол, то результат прийде.

— Ви підробляєте продажем меблів. Як вдається поєднувати футбол та бізнес?

— Під час тренувального процесу та матчів повністю сконцентрований на футболі. Втім, якщо відверто, то я не планував пов’язувати своє життя з футболом. Закінчив тернопільську спортивну школу, потім у 18 років запросили до Ниви, яку тренував Ігор Яворський. На жаль, втрутилися бюрократичні перепони, а саме питання компенсації школі за мою підготовку. Мені повідомили, що грати за команду не буду. На той час у місті були ФК Тернопіль та Нива.

Грав на область і паралельно працював. Думаю, що десь 5%  хлопців після такого можуть повернутися у професіональний футбол, адже за п’ять років можна розтратити всі свої навички. Але добре, що добре закінчується.

— Можете детальніше розповісти про свій бізнес?

— Я б це назвав не бізнесом, а власною справою. У мене є партнери, з якими співпрацюємо. Під час сезону сконцентрований на футболі, але це не заважає мені моніторити ситуацію. Ми не виготовляємо меблі, а займаємося роздрібною торгівлею.

— Команда таки летить до збори до Туреччини?

— Поки не володію інформацією з цього приводу. Керівництво зустрічається з місцевою владою і сподіваюся, що в них вийде знайти точки дотику. На даний момент працюємо в Тернополі, займаємося в дворазовому режимі. Скоріш за все другий підготовчий збір також пройде в Тернополі. Можливо, третій збір пощастить попрацювати в хороших умовах.

ПФЛ