Автанділ Мдінарадзе: "Зберегти "Ниву" ми можемо лише спільними зусиллями меценатів та вболівальників"

Президент ФК "Нива" Автанділ Мдінарадзе розповів офіційному сайту клубу про перспективи команди.

— Автанділе Мамійовичу, розкажіть про поточну фінансову ситуацію у нашому клубі.

На сьогоднішній день перед футболістами клуб не має поточних заборгованостей. Усі преміальні, за винятком нічийного результату з "Украгрокомом", та заробітна плата за квітень виплачені у повному обсязі. У перших числах червня ми надіємося розрахуватися з командою і по зарплатні за травень. Як бачите, поточна ситуація у "Ниві" доволі таки стабільна. Проте у нас і досі залишаються попередні борги, накопичені за час управління клубом колишнім губернатором Хоптяном. Розбиратися із цими боргами ми будемо у контексті подальшого існування команди.

— Футбольний сезон завершується зовсім скоро. Яке майбутнє чекає на "Ниву"?

— Зараз дуже важко говорити про подальшу долю клубу. Звісно, я не припиняю пошуки потенційних інвесторів, але поки що похвалитися успіхом не можу. Ви ж бачите, яка ситуація у країні загалом. Тому навіть у забезпечених клубів можуть виникнути незаплановані фінансові труднощі. За такої ситуації мені важко зараз розраховувати на підтримку серйозних українських чи зарубіжних інвесторів. Доводиться розраховувати лише на власні сили. План виходу із кризи у нас є. Але для цього потрібно, щоб хоча б 20-30 бізнесменів з Тернопільщини щомісяця виділяли певну суму для існування "Ниви". Я теж готовий бути одним із інвесторів, виділяти гроші, проте самостійно утримувати клуб змоги не маю. Якщо в нас будуть такі люди, то я готовий навіть поступитися місцем президента клубу на користь іншої особи. Для мене зараз не важливі якісь амбіції, адже найголовніше завдання — це зберегти клуб для краю. Перемовини із місцевими бізнесменами ми ведемо і я впевнений, що на Тернопільщині може знайтися група людей, які будуть допомагати "Ниві" у такий важкий час. Крім цього ми і надалі розраховуємо на підтримку вболівальників, які мають приходити на футбол, купувати квитки і тим самим допомагати клубу фінансово. Своєї обіцянки дограти чемпіонат я дотримав. І якщо зараз нам вдасться знайти меценатів для клубу, то "Ниву" зберегти вдасться. В іншому випадку — клуб просто припинить існування. Повторюсь, що власними силами я фінансувати команду не можу. Хоча я готовий вкладати власні серйозні кошти в клуб і надалі.

— Які, на вашу думку, першочергові кроки потрібно зробити, щоб клуб існування таки продовжив?

— Найбільша наша проблема це вищезгадані борги перед командою, які накопичилися за ті кілька місяців, коли я не займався справами клубу. Рішенням КДК нам, до 15 червня, потрібно виплатити відповідні кошти певним гравцям. Певні справи ще розглядаються. Крім цього, у нас є кілька футболістів, які не подавали скарги до ПФЛ, але перед ними ми теж маємо заборгованість і вони очікують цих коштів. Скажу відверто, для того щоб "Нива" розпочала наступний чемпіонат нам потрібно близько мільйона гривень. Це та сума, яка дасть нам можливість покривати борги, провести збори, одягнути команду і у підсумку стартувати у чемпіонаті. Тобто, такий стартовий капітал нам зараз потрібен.

— Обов'язки головного тренера у "Ниві" зараз виконує Богдан Самардак. Чи розглядаєте ви його кандидатуру у подальшому, як головного тренера? Чи, можливо, розпочнете пошуки іншого спеціаліста?

— Я вже раніше говорив, що роботою Богдана Самардака задоволений. Проте тут потрібно підійти до цієї ситуації з іншого боку. Ми б могли призначити його, чи іншого тренера на посаду головного. Але ми не знаємо, яким буде майбутнє "Ниви". Розумієте, призначати сьогодні людину на посаду, а завтра говорити, що команда зникає, на мою думку, не правильно. Призначення головного тренера — це має бути гарантія стабільності у команді і ознака того, що ми рухаємося впевнено вперед. Ми мали переговори із серйозним інвестором. Якби ці переговори були успішними, і в команду прийшли нові люди, то вирішувати питання головного тренера було б не лише у моїй компетенції. Але, якщо ми продовжимо власними силами утримувати клуб, то я першочергово розглядаю кандидатуру Богдана Самардака на посаду головного тренера "Ниви". Ця людина добре знає футболістів і команду і добре справляється зі своїми обов'язками.

— Містом розповсюджуються чутки про можливе об'єднання двох клубів: "Ниви" та ФК "Тернопіль". Яка ваша позиція щодо такого об'єднання?

— Я до цього ставлюся позитивно. На мою думку, для Тернополя однієї команди у Першій лізі — цілком достатньо. Проте у такому випадку виникає чимало нюансів. Я вважаю, що основною метою такого об'єднання має бути збереження бренду "Нива". Адже "Нива" — це відомий на всю Україну бренд та символ Тернопільщини. В іншому випадку — це вже буде не об'єднання, адже зникне "Нива", а гратиме лише ФК "Тернопіль". Ми готові шукати компромісні рішення, але при умові збереження "Ниви". Проте зараз ФК "Тернопіль" активно розвивається самостійно і через це, таке об'єднання клубів поки відбутися не може. Хоча, на мій погляд, це було б вигідно стратегічно, фінансово та економічно мати у Першій лізі одну потужну команду.

— Перед останнім туром "Нива" займає у Першій лізі 9-те місце. Чи можна говорити, що задачу на сезон виконано?

— Конкретних завдань у нас фактично не було. Взимку клуб був на межі зникнення. Коли ми у березні зібрали команду, то завдання було лише одне — зберегти її та дограти чемпіонат. Я вважаю, що "Нива" зараз знаходиться на такому місці, за яке соромно бути не має. Адже ще кілька турів тому ми навіть претендували на вихід до Прем'єр-ліги. Та, враховуючи всі проблеми у команді, такий результат позитивний. Хоча незадоволений я поразками від "Десни" та "Олександрії", адже програвати я не люблю. Водночас я розумію, що фізичний стан футболістів бажає бути кращим. Далася взнаки відсутність тренувальних зборів. Тому цим програшам є об'єктивне пояснення. Але звинувачувати нікого не потрібно, адже команда витиснула із себе максимум. Крім цього варто належну увагу приділити і психологічному стану команди. Футболісти постійно перебували в очікуванні зарплат та преміальних. Перед домашніми іграми були побоювання, що вони на поле можуть не вийти. Саме така атмосфера не може сприяти команді досягати якогось результату і перемагати. Стикнулися ми і з організаційними питаннями, як то проживання команди. Потрібно висловити величезну подяку тому закладу, який нас прихистив у Микулинцях. Проблеми інфраструктури у "Ниві" почалися вже давно, адже вона практично відсутня. Минулого року у нас були домовленості із тодішнім губернатором про будівництва сучасної бази для клубу і кроки до цього робилися. Проте він зрадив нашу команду. А при тій фінансовій нестабільності, яка є зараз, говорити про розбудову якоїсь інфраструктури неможливо. Якби у нас була стабільність, то поступово ми б могли підвести клуб до справді професійного рівня. Зараз же ми лише називаємося професійною командою.

— Ви згадали про останні поразки клубу. Нещодавно на кількох інтернет-сайтах довелося прочитати, що "Нива" "здає" матчі. Яке ваше відношення до таких повідомлень?

— Бажання коментувати такі нісенітниці у мене немає, адже це неправда і вигадки некомпетентних у футболі людей. Я хочу запевнити усіх тернополян, що "Нива" у такі ігри ніколи не грала і грати не буде. Наші люди останнім часом настільки зневірилися та розчарувалися, що у кожній поразці вбачають якісь підводні течії. Я не розумію, як ми можемо "здавати" ігри та ще й перед власними вболівальниками? Будь-яка людина, яка розбирається у футболі, скаже, що ці ігри навіть близько не були договірними. Перед матчем із "Десною" футболісти не хотіли виходити на гру, перебуваючи у пригніченому настрої. На полі нам довелося зійтися із дуже хорошою командою, яка награє склад вже кілька років. Говорити про "здачу" "Олександрії" взагалі смішно, адже ця команда один із лідерів чемпіонату і однією ногою у Прем'єр-лізі. За рахунку 2:3 ми побігли відігруватися і тому отримали ще один м'яч. Скажу більше, що у боротьбі за залікові очки мені довелося вступити у відкритий конфлікт із Професійною футбольною лігою. Це стосується матчів у Армянську з "Титаном" та грі проти "Геліоса", коли наші футболісти зійшли з поля. Наша команда турнірних завдань не вирішує, але ми боремося за кожне набране очко і домагаємося справедливості. Не буду заперечувати, що певні пропозиції до окремих гравців нашого клубу зі сторони інших команд надходили. Таку інформацію, принаймні, я маю. Але, повторюсь, в таких іграх ми участі не беремо!