Автанділ Мдінарадзе: "Ми хочемо будувати абсолютно нову структуру та команду"

 

Президент футбольного клубу "Нива" Тернопіль розповів офіційному сайту про останні зміни у клубі, а також про плани на майбутнє.

— Автанділ Мамійович, найперше розкажіть про зміни на тренерському містку команди. Чому свій пост покинув Ігор Яворський?

— У нас з Ігорем Петровичем нещодавно відбулася зустріч, де ми обговорили останні події у клубі. Він розповідав мені про ту ситуацію, яка склалася в останні місяці, коли я не займався справами клубу. Ігор Яворський передав мені фінансові відомості та інші документи. Після відвертої розмови з тренером, ми дійшли певної згоди, що будемо рухатися вперед з іншими спеціалістами. Ми хочемо будувати абсолютно нову структуру та команду.

— Хто тепер буде виконувати обов'язки головного тренера у "Ниві"?

— На даний момент опікуватися командою будуть помічники Ігоря Яворського — Богдан Самардак та Михайло Дунець.

— Одне із найбільш актуальних питань у клубі — це заборгованість перед гравцями. Яким чином будете вирішувати ці питання?

— Сьогодні (17 березня) у нас відбулася відверта розмова з футболістами. Якщо хтось думає, що проблеми клубу можна вирішити за короткий термін, то це не так. Одним "махом" закрити всі борги неможливо. Обговоривши усі нюанси, ми домовилися з гравцями, що ці борги ми реструктуризуємо, тимчасово заморозивши їх. Гравці погодилися дати нам час, щоб ми поступово розрахувалися із ними. Водночас ми будемо переглядати умови контрактів та преміальних для футболістів. Більша частина гравців, тренери та персонал погодилися на нові умови, розуміючи ту ситуацію, яка склалася не лише у "Ниві", але і загалом у державі. Найголовніше, що футболісти мають бажання виступати у тернопільському клубі.

— Чи всі футболісти погодилися з новими умовами?

— У таких гравців, як Віталій Романюк та Василь Товкацький завершилися контракти із клубом. А Андрій Кікоть хоче розірвати контракт із клубом і направив відповідну заяву до ПФЛ. Ми зробили їм нові пропозиції, але вони взяли певний час на роздуми і з дня на день мають дати відповідь. Інші футболісти погодилися прийняти наші умови.

— Команда 17 березня нарешті розпочала тренувальні збори. Кого не дорахувалася "Нива" взимку?

— На збори прибули всі футболісти, за винятком братів Баранців та Василя Білого, які відбули у нові команди. Також немає Сергія Шестакова, який зараз перебуває у Туреччині на оглядинах. Проте, в яку команду він поїхав, ми не знаємо. Тому найближчим часом очікуємо його повернення. Щодо Баранців та Білого, то ми ще з'ясовуємо, яким чином вони перейшли у нові команди, маючи угоди з "Нивою".

— Де розташувалися футболісти?

— На перших порах команда житиме у санаторії "Медобори" на Теребовлянщині. Керівництво санаторію, розуміючи нашу ситуацію, пішло "Ниві" назустріч. Тому за символічну платню ми поки розташувалися там. Наприкінці місяця у мене буде зустріч із керівниками готельного комплексу "Алігатор". Можливо, команда продовжить своє перебування саме там. Також існує можливість, що для футболістів клуб орендуватиме квартири.

— Чи продовжить фінансувати "Ниву" банк "Надра"?

— З керівництвом банку ми ведемо переговори. Вони готові і надалі допомагати нашому клубу, але є ряд певних умов. Незабаром у мене буде ще одна зустріч з керівниками банку "Надра" і, сподіваюся, що нам вдасться домовитися.

— Сприяти "Ниві" пообіцяв і новий губернатор Олег Сиротюк.

— Так, це правда. Зустріч з губернатором справила на мене доволі приємне враження. Олег Сиротюк розповів, що знає та поважає традиції нашого клубу і готовий сприяти "Ниві". Проте тепер ми хочемо перевести відносини між владою та клубом у нове русло. Як відомо, попередній керівник облдержадміністрації займався справами команди. Що з цього вийшло, нагадувати, мабуть, не варто. Ми хочемо, щоб наш клуб був незалежним від владних структур і забезпечував себе самостійно. Сподіваємося, що нова влада не лише не буде заважати розвитку наших бізнес-проектів, але й всіляко сприятиме цьому.

— Вболівальники "Ниви" часто жалілися, що команді бракує місцевих вихованців. Чи включатиме нова політика клубу запрошення тернопільських футболістів?

— Це одна із обов'язкових умов, яку я поставив перед тренерським штабом. Я попросив їх, щоб вони зв'язалися із місцевими тренерами та шукали таланти на Тернопільщині. Маю велику надію, що місцевих футболістів у "Ниві" побільшає. Я, звісно, нічого не маю проти гравців з інших областей, але вони мають бути на "голову" сильнішими, ніж тернопільські. Я не можу заперечувати того, що у клуб можуть прийти кілька не місцевих футболістів. Проте разом із тернополянами вони мають скласти міцний колектив. Гадаю, що у другій частині чемпіонату ми зможемо піти на експерименти і давати шанс молодим виконавцям проявити себе.

— Враховуючи останні події у клубі, які завдання ставите перед "Нивою"?

— Одне із головних завдань — це пройти якнайдалі у Кубку України. Незабаром нам доведеться грати у Черкасах з "Славутичем". Ми знаємо, що ця команда дуже серйозно готується до зустрічі з нами. Черкащани запросили кваліфікованого тренера та провели закордонні збори. Безумовно, що часу для підготовки у нас дуже мало. Проте футболісти будуть робити все, аби здобути результат. А керівництво клубу постарається матеріально заохотити гравців на цей матч. Щодо чемпіонату, то ми і надалі будемо виходити на поле з бажанням перемогти у кожній грі. Конкретних завдань на Першу лігу перед командою не буде. Звісно, що прагнемо не опуститися нижче 10-го місця у турнірній таблиці.