Андрій Скакун: "Уболівальники підходять на вулиці, запитують про команду. Це дуже круто!"

Попри свої 26 років він є одним із найдосвідченіших гравців "Ниви". На жаль, хвороба завадила Андрію Скакуну сповна проявити себе у цьому сезоні.

Про відсутність на полі, важливість повернення глядачів на трибуни, а також перспективи тернопільської молоді, Андрій розповів у інтерв'ю для Віктора Заблоцького.

— Андрію, вже скоро початок першого тренувального збору, тому цікаво дізнатись, як саме ти підтримував форму під час Новорічних і Різдвяних свят?

— Під час свят підтримував форму самостійно. Бігав, відвідував тренажерний зал. А інших варіантів і не було, враховуючи теперішні реалії. Зібратись та пограти у футбол змоги не було через локдаун. Тому доводилось тренуватись самостійно.

— Наскільки важко індивідуально підтримувати форму, коли в сусідній кімнаті ледь не щодня накритий святковий стіл?

— Та ні, зовсім не важко. Зранку потренувався, а далі можна вже й за святковий стіл.

— Ти народився в Тернополі і перші кроки у футболі ти робив також тут. Тому цікаво почути якусь цікаву історію пов’язану з твоїм походом на "Ниву" і найпам’ятніший матч на якому ти був за участю команди.

— Найпам'ятніший матч це "Нива" – "Таврія" у Кубку України. Була дуже хороша гра і шалена підтримка трибун.

— Твій старший брат Віталій в минулому також провів шість сезонів в "Ниві". Але потім зник з радарів професійного футболу. Чим він  займається зараз та чому так рано припинив виступи на професіональному рівні?

— Брат проживає у Тернополі та працює у сфері торгівлі. Припинив виступи через постійні травми, які йому заважали. Отримавши серйозну травму, йому так і не вдалось відновитись щоб продовжити повноцінну кар'єру.

— Не можу оминути і твого однофамільця Дмитра Скакуна, який не так давно покинув команду. Чи вас плутали і чи були якісь веселі історії через це?

— Не так нас плутали, як ми самі плутались особливо під час тренувань. Коли називали прізвища по командах, ми часто не знали яку хто повинен одягати маніжку. А взагалі Діма дуже хороша людина і з ним є багато веселих та приємних спогадів.

— Чи виникає дискомфорт при тренуванні чи грі через одинакове прізвище?

— Ні. Навпаки — було весело.

— Ти розпочинав цей сезон основним гравцем, відігравши зі старту два поєдинки у чемпіонаті та кубковий матч. А потім хвороба вибила тебе зі строю майже на два місяці. Наскільки важко було повертатись до ритму тренувань після двох місяців відсутності?

— Дійсно було важко. Мені так і не вдалося повернутися до оптимальних кондицій через проблеми зі здоров'ям. Але зараз почуваюся добре. Сподіваюся, що все позаду і надіюсь допомогти команді у весняній частині чемпіонату.

— Є тип команд, яким потрібен час для адаптації до сезону і тому  вони починають набирати очки лише наприкінці осінньої частини, але їх зупиняє зимова перерва. Іншим – навпаки, адаптація не потрібна, але команда повністю виснажується до кінця першої частини сезону і їй потрібен відпочинок. До якого типу ти б відніс "Ниву" і чому?

— Мабуть, до жодного з них. Адже у нас не було серій з перемог або поразок. Першу частину сезону пройшли рівно. Якби ще вдавалось брати очки у матчах з прямими конкурентами, то перше коло можна було б вважати успішним. Проте це все досвід, якого у нас ще не так багато. У нас молода команда і по ходу сезону ми будемо його здобувати!

— Перша і Друга ліги "славляться" своїми довгими паузами в середині сезону. Наскільки тобі, як професіональному футболісту, важко підтримувати форму, не граючи чверть року на офіційному рівні?

— До перерв у три місяці ми вже звикли. Звичайно, що хотілося б грати більше. Я вважаю, що чим більше офіційних матчів, тим вищий рівень можуть демонструвати команди. Але зараз дуже важкий період у багатьох футболістів. Якщо говорити про себе, то я стабільно грав ще у листопаді 2019 року. Потім до серпня у нас була пауза, пов'язана із коронавірусом. У вересні я зіграв три матчі і захворів. У таких реаліях складно підтримувати форму. Та буду старатись вийти з цієї ситуації сильнішим.

— Ти вже півтора року в команді та перебуваєш у статусі одного з найдосвідченіших гравців "Ниви". Кого ти б виділив з молодих гравців, які мають прекрасні перспективи не лише в складі "Ниви", а й в українському, можливо, закордонному футболі?

— Відверто кажучи, виділити можна майже всіх наших молодих гравців. Старших 23-х років можна перерахувати на пальцях однієї руки. У більшості з молодих є перспективи заграти у Прем'єр-лізі. До того ж, у них правильне ставлення до футболу. Вони багато працюють над собою, тренуються. Я впевнений, що футбол їм за це віддячить.

— Вже майже рік команди грають при пустих трибунах. Яка різниця особисто для тебе гри при вболівальниках і  без них? Та наскільки простіше було б грати "Ниві", якби стадіон не був порожнім?

— Різниця колосальна. Футбол загалом грають для вболівальників. Особисто я переконаний, що потрібно повертати глядачів на стадіоні. Не розумію, чому можна відвідувати кінотеатри. А на 15-тисячний стадіон не дозволяють прийти навіть тисячі уболівальників з дотриманням усіх норм та правил. У "Ниви" величезна підтримка з боку глядачів. З нею легше грати і, відповідно, перемагати. Тому, якби матчі проходили з глядачами, ми у домашніх іграх набрали б значно більше очок.

— Як ми згадували на початку, на носі початок тренувального збору. Цікаво почути твою думку, яка найсильніша і найслабша риса у грі "Ниви". Що потрібно вдосконалювати?

— Найсильніша, на мою дкумку, це командна швидкість. Великий плюс і у тому, що попри молодий вік команди, у нас є характер. Ми неодноразово відігрувалися у цьому сезоні, пропускаючи першими. Щодо слабких сторін, то це, мабуть, психологія. Над нею потрібно працювати. Повинні бути більш впевнені у собі. Також, вважаю, потрібно удосконалювати стандартні положення. Саме зараз, на зборах, буде чимало часу і впевнений, що тренери багато уваги будуть приділяти цьому важливому компоненту гри.

— Це буде перший повноцінний збір під керівництвом Ігоря Білана. Що він приніс нового в команду, очоливши її по ходу сезону?

— У Ігоря Ігоровича своє бачення гри. З ним ми почали грати у більш відкритий футбол, почали накривати суперника на чужій половині поля. Але посеред сезону важко будь-якій команді перебудувати гру під вимого нового головного тренера. Зараз у нього буде чимало часу щоб чітко донести до команди усі свої вимоги, а у нас — щоб їх відпрацювати.

— Які твої цілі та прогноз на другу частину сезону?

— Ціль одна — щоб команда показувала хорошу та цікаву уболівальникам гру. А буде гра — результат сам прийде.

— Дякую за інтерв'ю! Було цікаво поспілкуватись з тобою! Бажаю команді і тобі особисто, щоб ви не тільки виконали завдання, а й постарались добитись більшого! Скажеш кілька слів для вболівальників?

— Хочу подякувати усім уболівальникам. Ми відчуваємо вашу підтримку у соціальних мережах, на вулиці. Люди часто підходять і запитують про справи у команді, переживають. Це дуже круто і ми це цінуємо. Дуже чекаємо якнайшвидшого вашого повернення на трибуни стадіону!