Конференція ПФЛ ухвалила формат нового сезону у Першій лізі

12 серпня у столичному Будинку футболу відбулася XXX Конференція Професіональної футбольної ліги на якій клуби затвердили склад учасників та формат нового сезону у Першій та Другій лігах.

У Першій лізі участь підтвердили 16 команд. На першому етапі змагання відбудуться у двох групах А та Б за територіальним принципом. У групі А, суперниками "Ниви" будуть: "Буковина" (Чернівці), "Діназ" (Вишгород), "Епіцентр" (Кам'янець-Подільський), "Карпати" (Львів), "Полісся" (Житомир), "Прикарпаття" (Івано-Франківськ), ФСК "Маріуполь".

Команди зіграють за класичним форматом у два кола — вдома та на виїзді. Загалом до кінця 2022 року планується провести 14 матчів.

На другому етапі 1-4 місця груп формують групу за вихід в УПЛ з урахуванням очок, отриманих на першому етапі в іграх між собою. А 5-8 місця формують групу за право грати в Першій лізі з урахуванням ігор між собою на першому етапі.

На другому етапі команди Групи "А" проводять матчі тільки з командами Групи "Б" у два кола, 32 матчі у кожній групі, команди проведуть по 8 матчів.

Всього в чемпіонаті буде проведено 176 матчів. Одна команда проводить 22 матчі у чемпіонаті. Дві кращі команди здобувають право на прямий вихід до УПЛ, третя та четверта команди Першої ліги зіграють матчі плей-офф за підвищення в класі – 3 місце Першої ліги грає з 14 місцем УПЛ, 4 місце грає з 13-м УПЛ.

Пресслужба футбольного клубу "Нива" за матеріалами ПФЛ