Представляємо суперника: "Буковина"

Клубне життя
11/04/2018
Представляємо суперника: "Буковина"

Суперником футбольного клубу "Нива" Тернопіль у 22 турі Другої ліги буде футбольний клуб "Буковина" з Чернівців.

Рік заснування — 1958

Кольори клубу — жовтий, чорний

Домашній стадіон — КСОП "Буковина" (12 тисяч місць)

Генеральний директор — Ігор Наболотний

Спортивний директор — Іван Павлюк

Головний тренер — Віктор Мглинець

Офіційний сайт клубу — fcbukovyna.com

Склад команди: Батрак Антон, Бойчук Ігор, Зоря Віталій, Королянчук Андрій, Мелконян Ладік, Найко Володимир, Немтінов Євген, Рябий Руслан, Українець Вадим, Царик Юрій, Шишигін Андрій, Гакман Василь, Гусін Андрій, Гуцул Костянтин, Жумига Олександр, Кузів Віталій, Кузів Роман, Мунтян Алєксандру-Васілє, Никифоряк Василь, Пилишатий В'ячеслав, Раулюк Даніел, Рудич Валентин, Степаненко Богдан, Шафоростов Роман.

Історична довідка

"Буковина — український футбольний клуб з міста Чернівці. Заснований в 1958 році. У радянські часи команда двічі (у 1982 і 1988) ставала переможцем чемпіонату УРСР і тричі (у 1968, 1980 і 1989) срібним призером чемпіонату УРСР. Двічі доходили до чвертьфіналу кубка УРСР. За часів незалежної України команда ставала срібним призером Першої ліги України в 1996 році, і двічі переможцем Другої ліги України в 2000 і 2010 році.

У сезоні 2011/2012 Буковина посіла 6 місце. У сезоні 2012/2013 Буковина посіла 4 місце. З огляду на те. що алчевська "Сталь" залишається у Першій лізі, а наступна за нею "Олександрія" відмовилася підвищуватися у класі, в сезоні 2013/14 "Буковина" подала заявку на виступ у Прем'єр-лізі. Однак через відсутність необхідної інфраструктури клубу для Прем'єр-ліги, заявка була відхилена ФФУ.

Після відмови ФФУ бізнесмени з Харкова перестали фінансувати "Буковину" і в сезоні 2013/2014 клуб, почав відчувати фінансові проблеми, у зв'язку з цим команду залишили ряд провідних гравців і головний тренер команди. Новим головним тренером став Юрій Гій.

З початком нового 2014/2015 сезону ситуація в команді була складною, а клуб міг припинити своє існування. Але з приходом нового президента Сергія Гринюка, ситуація в клубі стабілізувалася, і головним завданням стало збереження прописки в першій лізі.

По завершенню сезону чернівецька команда зайняла останнє місце в чемпіонаті України серед команд першої ліги сезону 2014/15. Посаду головного тренера залишив Юрій Гій, обов'язки головного тренера виконував Олександр Гуменюк. А доля клубу визначалася 19 червня 2015 на черговій Конференції ПФЛ.

Після проведення Конференції ПФЛ було прийнято рішення, якщо "Буковина" прийматиме участь у чемпіонаті України сезону 2015/2016, то гратиме у другій лізі, а новим головним тренером став Віктор Мглинець. Під керівництвом нового головного тренера та президента клубу, команду поповнили великий склад нових виконавців, а також клуб отримав нових спонсорів. На міжсезоння команда вирушила на 4 місці, відстаючи на 8 очок від першого місця та на 4 очки від другого.

"Буковина" в сезоні 2015/2016 чемпіонату України єдина не зазнала жодної домашньої поразки. 29 травня 2016 року, в чернівецької команди відбулися збори. Під час яких стало відомо, що у відставку вирішили подати головний тренер Віктор Мглинець і його помічник Богдан Самардак. Виконуючим обов'язки головного тренера було призначено екс-захисника "Буковини" Романа Шпірнова, який вже тривалий час працював у клубі. Останній матч чемпіонату "Буковина" провела проти вже чинного чемпіона "Колоса" (Ковалівка), де зіграла в результативну нічию (2:2) і в результаті посіла четверту сходинку у турнірній таблиці. При цьому цей результат дозволив "Буковині" вийти до Першої ліги, в зв'язку з розширенням складу учасників.

Новим головним тренером став колишній гравець національної збірної України та багатьох вітчизняних команд Сергій Шищенко. У грудні 2016 року Сергій Юрійович разом зі своїм помічником (Григорій Чурілов) подав у відставку. Із січня 2017 року до призначення нового наставника тренування та підготовку команди до весняної частини чемпіонату проводив Андрій Нікітін та Роман Шпірнов. Новим головним тренером став Олег Ратій, а Андрій Дмитрович і Роман Вікторович в новому тренерському штабі залишилися на попередніх посадах. Також до тренерського штабу увійшов Руслан Гунчак та Валентин Слюсар. У червні того ж року за обопільною згодою сторін співпраця між Олегом Борисовичем і командою була припинена. А за підсумками сезону "Буковина" зайняла 16 місце та покинула першу українську лігу.

У липні 2017 року в якості виконуючого обов'язки головну команду буковинського краю очолив Юрій Крафт. Яку наприкінці серпня того ж року залишив за власним бажанням, передавши управління іншому відомому буковинському фахівцю Віктору Івановичу Мглинцю.

Прес-служба футбольного клубу "Нива" за матеріалами Вікіпедії