Петро Бадло: "Сподіваюсь, що Нива залишиться брендом Тернопільщини"

Донедавна візитка тернопільського футболу — Нива — нині виступає на аматорському рівні. Її головний тренер Петро Бадло розповів читачам Номер один про нинішнє життя команди та поділився планами на найближче майбутнє.

— Пане Петре, як оціните виступ команди в аматорській лізі, яка не зуміла пробитися до наступного етапу змагань?

— Ми знали, що в аматорській лізі буде важко, адже всі чотири команди практично рівні, не було яскраво вираженого фаворита чи аутсайдера. Перший матч у Волочиську Нива програла (0:2), а далі футболісти зібралися і в жодному поєдинку не поступились. Однак цього не вистачило для проходження до наступного етапу змагань. Але трагедії не робимо. З осені розпочнеться повноцінний чемпіонат України серед аматорських команд, і там вуже ставитимемо конкретні задачі.

— Нині Нива — учасник чемпіонату Тернопільської області з футболу. Які завдання стоять перед  командою?

— Завдань виграти чемпіонат керівництво клубу не поставило. Тим не менше, гравці та тренерський штаб мають чемпіонські амбіції. Але найголовніше наше завдання — виховувати місцеву тернопільську молодь, награти склад, оцінити, хто гідний далі боротися за високі місця, які ми будемо ставити на наступний рік в аматорській лізі, згодом — у другій, а в перспективі і в першій.

— Наскільки болючою була поразка в Козовій (0:1)? Кажуть, у цьому матчі навіть Ви не стрималися?

— Були емоції, не стримався, про що нині жалкую. Я як був емоційним гравцем на футбольному полі, таким залишився на тренерській ниві. На жаль, ще не встиг перелаштуватися. На відео чітко видно суддівські помилки, які й вибили з колії команду, тренерів та вболівальників. Хоча це не давало мені права негативно висловлюватись на адресу суддівського корпусу. Але й таке у футболі  буває, необхідно зробити правильні висновки та рухатися далі.

— Команда також заявилася на обласний кубок і успішно пройшла перший етап. Мабуть, хочеться виграти трофей?

— У кожній грі налаштовуємось на перемогу, і немає різниці, чемпіонат це чи кубок області або аматорська першість. Нива намагається прогресувати з кожним матчем. 

— Ви сказали, що ставку Нива робитиме на місцевих вихованців….

— На сьогодні лише двоє футболістів (Яневич і Рябий) представляють не Тернопільську область. Загалом у нас дуже молода команда, тільки трьом гравцям за 20 років. Окрім них, на тренування приходять багато місцевих футболістів, двері у команді відкриті. І це добре, адже, по-перше, є з кого вибрати, по-друге, легше моделювати ігрові ситуації.

— На якому етапі зараз реконструкція спортивного комплексу на "Ватрі", який у перспективі має стати домівкою Ниви?

— Ведеться повномасштабна робота по підготовці стадіону. Хочемо зробити чашу з трибунами, якісним газоном, поливом. Хочеться, щоб спортивна споруда відповідала рівню першої ліги. Окрім стадіону з природним газоном, плануємо зведення тренувального футбольного стандартного поля зі штучним покриттям. Також на базі буде готель, клубний офіс, два тенісні корти та плавальний басейн. 

— Із Ваших слів стає зрозуміло, що Нива таки готується в майбутньому грати серед професіоналів. Наскільки це далекі плани?

— Спершу було бажання стартувати в другій лізі цього літа, але побачили, що зробити власний стадіон швидко не вдасться. Тому відстрочили плани на один рік. А все для того, щоб мати власну базу та стадіон, тим самим ні від кого не залежати. 

— Чи можете назвати кістяк сьогоднішньої Ниви?

— Його як такого немає. На кожну гру виходять різні футболісти. Постійно змінюємо гравців, намагаюсь усім дати ігрову практику. На аматорському рівні, де немає завдання обов’язково здобути перше місце, футболісти Ниви отримують достатню кількість ігрової практики. В другій чи першій лігах не буде можливості для експериментів зі складом.

— Доводилось бачити, що і Ви цього року ще виходили на футбольне поле в якості гравця.

— Це було пов’язано з тим, що одразу троє гравців лінії оборони отримали травми. Тому хоч і не хотілося, але довелось у декількох матчах грати в захисті.

— Так звані "львівські кіпріоти", які були власниками ФК Нива, останнім часом давалися чути?

— Ніхто на зв’язок не виходив. Степан Рубай повністю покрив заборгованість перед футболістами. Він, як найнятий працівник, теж думав щось заробити, натомість довелося вкласти власні заощадження, які йому ніхто, мабуть, не поверне. Більше того, Степан Богданович не опустив рук і нині практично з нуля хоче відродити славу тернопільської Ниви, яка була і, сподіваюсь, залишиться брендом Тернопільщини. Йому говорили, мовляв, давай якось команду назвемо по-іншому, щоб одразу повернутися в другу лігу, але Рубай настояв на тому, що має бути тільки Нива.  

— На Ваш погляд, чи не було помилкою, що ФК Нива знявся з першої ліги?

— Ні! Керівництво клубу правильно зробило, адже свій дім будувати важче, зате правильніше! Тому що його будуєш із фундаменту, по цеглині, так як ти його бачиш. Команду теж створюємо практично з нуля, з молодих місцевих талантів. Вона яка в перспективі зможе конкурувати з іншими професійними командами України.

— Чи є нині попит на гравців Ниви, адже відкрито трансферне вікно?

— Поки до мене ніхто з подібними пропозиціями не підходив. По-людськи, футболісти мали б підійти та про це сказати. Буде некрасиво, якщо хтось збереться і поїде, у той час як ми його готували, вкладали в нього душу.

— А чи не було у Вас останнім часом запрошень перейти на тренерську роботу в інші клуби?

— Запрошували в Актобе з Казахстану, якому віддав дуже багато років. Але я не прийняв цієї пропозиції, адже дав людям слово, що буду працювати в «Ниві». Хочу на Тернопільщині піднести рівень футболу. Своє слово триматиму і докладу всіх зусиль та вмінь, а далі час покаже.

— Команду підтримують багато фанатів, навіть незважаючи на те, що Нива грає в аматорських змаганнях. Це додає хлопцям упевненості?

— Для футболістів підтримка фанатів — це величезний плюс. Я дякую тим, хто у важку хвилину не залишив команду, разом з нею їздить на всі матчі: чи то у Вінницю, чи в Івано-Франківськ та й по всій області. Так, інколи вони поводяться зверхньо, але їхня підтримка дає гравцям дуже багато сил.

— На Ваш погляд, що відбувається з тернопільським футболом: ФК Тернопіль вилетів у другу лігу, жіноча команда знялася з вищої ліги, дитяча команда покинула вищу лігу ДЮФЛ?..

— На сьогодні тернопільський футбол відстає від інших регіонів України років на 20-ть. Якщо наші сусіди розвивалися насамперед в інфраструктурному плані, то ми стояли на місці. Нині цю ситуацію потрібно виправляти, бо далі падати вже немає куди. Всі зацікавлені у розвитку тернопільського футболу мають об’єднатися заради майбутнього. А починати потрібно з дитячого футболу. Плануємо на "Ватрі" створити власну футбольну академію, куди запрошуватимемо найкращі молоді дарування із сіл та містечок усієї області.

gazeta1.com