Автанділ Мдінарадзе: "Якщо знайдемо меценатів і фінанси, зможемо поборотися навіть за підвищення в класі"

Президент тернополян запевнив, що, попри складне фінансове становище, він зробить усе можливе, щоби гідно дограти сезон.

— Автанділе Мамійовичу, перед грою з "Буковиною" ви говорили, що той матч може стати останнім для "Ниви". Що спонукало вас зробити таку гучну заяву?

— Уже давно не секрет, що в нас скрутне фінансове становище. Тому, шукаючи будь-які шляхи для порятунку команди, напередодні матчу з "Буковиною", на прес-конференції, я звернувся за підтримкою до вболівальників. Головне прохання, щоби на домашні матчі "Ниви" приходило якомога більше люду. За нашими підрахунками, при відвідуваності майже 10 тисяч глядачів, за виручені від продажу квитків кошти, команда змогла би спокійно дограти чемпіонат.

— Але ж, мабуть, банально сподіватися лише на вболівальницьку підтримку?

— Із проханням збирати якомога більшу аудиторію на трибунах я звернувся недаремно. Я, по-перше, хотів побачити, що місцеві жителі хочуть урятувати та підтримати клуб. По-друге, заповнений стадіон слугував би додатковим стимулом і для мене вести пошуки нових потенційних інвесторів для клубу. По-третє, є певні домовленості з меценатами, тож їм також треба було високою відвідуваністю показати, що "Нива" потрібна Тернополю.

— У підсумку, відвідуваність досягла позначки 4000 уболівальників, а гостей із Чернівців ви мінімально здолали (1:0). На тлі цього успіху, чи залишається актуальним питання збереження футбольного клубу?

— Після мого звернення на трибунах зібралося трохи більше людей, ніж завжди. Однак, того буму, якого чекали, все ж не було. Не знаю навіть із чим це пов’язане, можливо, з передсвятковими днями, чи на те були інші причини, та, на жаль, попри результативний футбол "Ниви", глядачів на стадіоні більше не стало.

— Отож, якщо вболівальники не ходитимуть на домашні матчі, відповідно не купуватимуть квитки, то клуб може не дограти навіть до кінця сезону?

— Не хотілося б удаватися в крайнощі. Роблю все можливе, щоби "Нива" дограла цей чемпіонат. Та й, зрештою, в мене є відповідальність перед самими футболістами, які повірили нам на слово й нині показують хороший, головне — результативний футбол. Сподіватимемося, що до кінця цього чемпіонату нам удасться стабілізувати ситуацію, водночас знайти додаткові джерела фінансування на подальшу життєдіяльність клубу.

— Автанділе Мамійовичу, повертаючись до підтримки клубу та відвідуваності: скільки зараз коштує квиток на матч "Ниви"? Та як виручені кошти можуть допомогти?

— Ціна на квиток — 15–20 гривень. І тут дуже легко підрахувати: якщо на матч збиратиметься майже 10 тисяч уболівальників, то за сезон на квитках можна заробити майже 2 мільйони гривень. Це велика сума й, водночас, стабільний дохід, відштовхуючись од якого можна шукати інші джерела фінансування.

— Скільки зараз обходиться утримання команди в місяць?

— Бюджет на цей сезон був закладений у розмірі 8 мільйонів гривень. Після зимової перерви, попри всі негаразди, ми його не зменшували. Можливо, все було б і стабільно, але проблеми з’явилися, коли попереднє керівництво в особі тоді ще губернатора області (Валентина Хоптяна. — О.Т.) перейняло на себе керівництво клубом. Саме за ті п’ять місяців нічого й не виплачувалося, що призвело, в підсумку, до накопичення великих боргів. Деякі гравці, не витримавши, змушені були навіть подати заяви до палати вирішення спорів. Певні, до речі, розглядаються досі, тоді як борги залишаються, тож зрозуміло, що їх доведеться віддавати. У цій ситуації одній людині дуже складно утримувати клуб. Доводиться покладатися на бізнесменів, які зможуть допомогти "Ниві".

— Понад місяць тому ми з вами торкалися проблеми пошуку потенційних інвесторів. Скажіть, якісь позитивні зрушення є в цьому питанні?

— Зрушення є. Нам удалося відновити співпрацю з банком "Надра", але про які суми йде мова, поки відповісти не можу, адже саме ведемо ці переговори, тож лише днями буде відомий результат. Хоча наші бажання та їхні можливості трохи розходяться…

— Попри всі негаразди, як "Ниві" вдається демонструвати результативний футбол і триматися на чолопку турнірної таблиці? Поділіться секретом успіху.

— Почати варто з того, що в нас підібрався дуже хороший колектив. Навіть узимку, коли переживали тяжкі часи, основу вдалося зберегти. Окрема подяка і футболістам, які на полі викладаються на всі сто, без перебільшення, ще й за тих обставин, що зимова підготовка майже не проводилася. Але на тлі всіх негараздів у хлопців загартувався дух із невід’ємним бажанням і вірою, що ситуація зміниться на краще. У підсумку, ми зрозуміли одну річ: порятунок потопельників — справа рук самих потопельників. Тому без уболівальницької та внутрішньої взаємопідтримки подолати цей період було би дуже й дуже складно. Добре, що всі це усвідомлюють, що й дає нам можливість претендувати, як це не дивно прозвучить, навіть на підвищення в класі.

— А між іншим, "Нива", як ви сказали, має всі шанси поборотися за підвищення в класі. Й до речі, раніше, хоча й дуже обережно, та з Тернополя звучали такі завдання…

— Із нашими нинішніми фінансовими проблемами говорити про підвищення в класі смішно й несерйозно. Хоча, якщо взяти до уваги територіальне розташування, колектив, кваліфікацію футболістів, бажання, то це дуже навіть реальні цілі. Я неодноразово говорив, що бачити "Ниву" в Прем’єр-лізі — це моя мета, з якою я, власне, й повернувся у футбол. Якби нині вдалося стабілізувати ситуацію із фінансами й знайшлися меценати, які змогли би допомогти команді виступати в еліті, то, повірте, навіть цього сезону ми б усерйоз утрутилися у боротьбу за путівку до вищого дивізіону. Та реалії на сьогодні такі, що ми насилу виживаємо, тож про більше, ніж дограти цей сезон, завдання не стоїть.

Український футбол