Мдінарадзе: "Нива" поки тримається на плаву"

Президент "Ниви" розповів UA-Футбол про нинішній фінансовий стан тернопільської команди.

— Яка нині фінансова ситуація у клубі? На початку сезону, за вашими словами, все було добре, взимку команда ледь не припинила своє існування, а наразі ви збираєте гроші на клуб разом із вболівальниками…

— Ми звернулися до вболівальників "Ниви" для того, щоб вони продемонстрували своє бажання на існування команди, а також своїм приходом на ігри та купівлею квитків показали й довели футболістам та всій країні, що ця команда комусь потрібна. Це звичайний математичний фінансовий розрахунок: якщо на гру ходитиме близько сімох-вісьмох тисяч, а такі вболівальники у Тернополі є, то у команди була б певна стабільність. До вирішення загальних фінансових проблем це питання жодного відношення не має.

Що стосується взагалі фінансового стану, то воно дійсно важке. Це пов’язано із тим, що із жовтня минулого року функції керування командою на себе взяв тодішній губернатор області, який був почесним президентом "Ниви" (Валентин Хоптян — UA-Футбол), і за п’ять місяців практично не заплатив жодної копійки футболістам, накопичилися борги. З тих пір наша ситуація досить важка. Ми намагаємося поточних боргів не накопичувати. Але це насправді важкий процес, тому сказати у майбутньому яка буде фінансова ситуація у "Ниві", важко. Ми ведемо перемовини, маємо фінансові плани. Наскільки зможемо їх реалізувати — настільки буде залежати подальша доля клубу. Сьогодні поки тримаємось на плаву, але нам дуже важко. Хоча великих поточних заборгованостей у нас немає.

— Фінансування йде лише з приватної "кишені" чи держбюджет також приймає участь у житті клубу?

— Ми ніколи не брали жодної копійки із держбюджету. У нас залишився єдиний спонсор у особі банку "Надра", але він останнім часом значно зменшив свою присутність у фінансуванні команди. Деякі особи наразі роблять вливання, але в основному клуб фінансується за мої та моїх партнерів приватні кошти, які поки ще команду не покинули й намагаються врятувати ситуацію.

UA-Футбол