Автанділ Мдінарадзе: "Навіть із найгіршими розрахунками "Нива" дограє цей чемпіонат"

 

Президент тернополян розповів про останні знаменні події в клубі та поділився оптимістичними перспективами подальшої діяльності свого дітища.

— Автанділе Мамійовичу, кілька днів тому з табору "Ниви" нарешті надійшла перша приємна звістка за останні кілька місяців: клуб таки продовжить виступи в лізі. Як і хто причетний до порятунку ФК?

— Хочу, щоби всі зрозуміли, що до спасіння "Ниви" причетна не одна людина. Відтоді, як ще губернатор Валентин Хоптян перебрав на себе функції почесного президента, в клубу, власне, й почалися проблеми, які загнали ФК у глибоку боргову яму. Коли ж після всіх тих подій, що останнім часом відбулися в Україні, губернатор зник у невідомому напрямку, я разом із ініціативною групою вболівальників, бізнесменами та іншими меценатами, почав шукати шляхи порятунку "Ниви". Робота у цьому напрямку ведеться й нині. Утім, уже можу повідомити, що певні кошти, хоча й невеликі, все ж знайдено, тож клуб буде врятовано.

— Отож, ФК опікався губернатор Тернопільщини, який навіть у найскрутніший час давав гарантії на існування "Ниви". Чи й нині пан Хоптян допомагатиме, чи ж він повністю відійшов од футбольних справ?

— Він до клубу не причетний. Відтоді, коли я залишив клуб, а його управлінням займався Хоптян, "Нива" із жовтня не отримала жодної копійки на утримання. Тепер уявіть, скільки боргів накопичилося з того періоду! Якщо він тоді не займався командою, коли був при владі, то невже ви думаєте, що опікатиметься нею зараз? Скажу навіть більше, ніхто не знає, де зараз перебуває колишній губернатор.

— Якщо я правильно зрозумів, відтепер ви новий президент клубу?

— Чому новий? Я юридично був і залишаюся очільником "Ниви". Просто на той період, коли губернатор вирішив перебрати на себе повноваження очільника, бо вважав, що краще за інших зможе це зробити, я змушений був відійти вбік, хоча наголошую на тому, що юридично ФК залишався за мною. Так, у нас була домовленість із Хоптяном, але його обіцянки знайти потужного спонсора для "Ниви" так і не реалізувалися. Тому зараз я офіційно продовжую виконувати свої повноваження.

— Ви згадали про борги, які накопичувалися ще із жовтня. Як бути з ними зараз: їх ліквідують чи…

— Борги є, й вони, на жаль, допоки залишаються. У понеділок я зібрав усіх гравців і обслуговуючий персонал і поділився своїм баченням подальшого існування клубу. Зараз головне, щоби всі об’єднали зусилля для врятування ФК. Якщо ж кожен у цей непростий час почне висувати свої вимоги, де домінуватимуть бажання отримати зразу всі кошти, які заборгували, то це однозначно призведе до ліквідації "Ниви". У підсумку, після відвертої розмови ми домовилися, по-перше: заморозити всі борги; по-друге: переглянути розмір зарплат, адже, зрозуміло, перед цим вони були зависокі й нині їх виплачувати ми неспроможні. Із кожним гравцем індивідуально домовимося, тож, починаючи з 1 березня, всі вчасно отримуватимуть зарплатню. За цей час спробуємо проаналізувати всі витрати, прийдемо до якоїсь певної суми. До того ж, знатимемо підсумок перемовин із банком "Надра", який є нашим спонсором. Коли вже знатимемо, на який бюджет зможемо розраховувати, складемо графік розрахунку з боргами, що накопичилися. Сподіваюся, благополучно закінчимо чемпіонат, а як будувати свою роботу далі, покаже час.

— Чи реально розраховувати на допомогу банку "Надра", власника якого (Дмитра Фірташа) недавно відпустили з-під арешту?

— Можливо, це дещо й ускладнює перемовини, але, наскільки мені відомо, він є засновником цього банку, в якого є своє керівництво та стратегія розвитку. Тому, не думаю, що події довкола Дмитра Фірташа матимуть серйозний вплив на саму установу. До того ж, із самим Фірташем ми ніколи не вели й не ведемо перемовин. Не виключено, що певні кроки банку "Надра" він міг схвалювати чи ні. Фінанси ж, які ми отримуємо, не просто якась там манна небесна. Це звичайна співпраця, тож у її межах ми готові також надавати певні послуги. Усі ці питання, зрештою, вирішуватимуться під час перемовин.

— У понеділок у інтерв’ю інтернет-ЗМІ Ігор Яворський повідомив, що він уже не головний тренер. Таким було рішення самого фахівця чи керманича відсторонили від роботи безпосередньо ви?

— Ігор Яворський залишив "Ниву" за обопільною згодою сторін. У нас напередодні з ним відбулася серйозна розмова. Не хотів би вдаватися в подробиці, але за останній період у його роботі були певні нюанси, коли Ігор Петрович, як на мене, вчиняв неправильно стосовно самого клубу. Він намагався перебрати на себе функції, які не стосувалися роботи головного тренера. Водночас, до нього, як до тренера, запитань не було. Команда в першій частині виступала гідно й посіла високе місце. Ми дійшли згоди, що в тих умовах, у яких опинилася команда, Ігор Петрович не зможе нам сильно допомогти…

— Хто ж тоді готуватиме колектив до весняної частини чемпіонату?

— Залишився весь тренерський штаб. Виконувати обов’язки головного тренера поки що буде Богдан Самардак, якому допомагатимуть Михайло Дунець та Ігор Біскуп.

— На першому тренуванні, яке відбулося 17 березня, взяли участь лише 11 гравців. Ким і як плануєте доукомплектовуватися найближчим часом?

— Як уже повідомлялося раніше, команду залишили брати Баранці ("Зірка") та Василь Білий ("Сталь" Д). На жаль, ці хлопці залишили "Ниву" без мого відома. Що ж до інших виконавців, то в Товкацього та Романюка закінчилися контракти, але нам не хотілося б утрачати цих виконавців, тому відбулася розмова, де я запропонував їм умови нової співпраці. Зрештою, зійшлися на тому, що вони взяли час на роздуми. Ще один гравець (Кикоть), який у нас на контракті, подав скаргу в палату вирішення спорів на компенсацію, не витримавши періоду безгрошів’я. Із ним мені також удалося поговорити. Чи забажає він залишитися, також дізнаємося незабаром, коли гравець проконсультується зі своїми юристами. Прибув у наш табір і Загинайлов, який був відсутній останнім часом. І завтра зранку (розмова відбулася у вівторок. — О. Т.) має приїхати Шестаков, долю якого знатиму також лише після розмови. Решта, за винятком орендованих виконавців, уже готується.

— Уже за тиждень, 26 березня, на вашу команду очікує матч 1/4 фіналу Кубка України проти "Славутича". Якісь завдання стоятимуть перед вами?

— Команда зібралася й активно готується до цієї зустрічі. Для нас цей матч буде дуже важливим. Можливо, наш нинішній стан і залишає бажати кращого, але можу з упевненістю сказати, що на гру виходитимемо із чітким завданням перемогти. Усвідомлюємо, що "Славутич", хоча й виступає в другій лізі, але це хороший колектив із кваліфікованим тренером, який готував команду за кордоном на якісних полях. Не приховуватиму, буде тяжко, але мета на цю зустріч, як і на наступні поєдинки чемпіонату: виходити на поле й боротися лише за перемогу.

— Зараз можете дати гарантії, що команда зможе гідно дограти чемпіонат?

— У наш час дуже тяжко давати будь-які гарантії. За нашими, навіть найгіршими, розрахунками нам нічого не завадить дограти цей чемпіонат. Але це не наше першочергове завдання. Головна мета не лише зберегти команду, а й фінансово зміцнити свої тили, щоби наступного сезону стабільно продовжити виступи.

Олександр Травянка, ukrfootball.ua