Василь Малик: «Вимагаю від Козловського та «Профутболу» публічних спростувань»

Головний тренер тернопільської Ниви відкидає звинувачення президента Руху та журналістів каналу.

У вчорашньому випуску «Профутболу» вийшов сюжет про зимові ставки на контрольні матчі учасників чемпіонату України з футболу. Мова — про аномальну ситуацію в спарингу Інгулець (Петрове) – Гірник (Кривий Ріг), про який ми детально розповідали свого часу, а також про інцидент під час матчу Рух (Винники) – Нива (Тернопіль).

Тоді, нагадаємо, президентові Руху зателефонували із ФФУ та повідомили, що на результат матчу із переможним підсумком для винниківців невідомі поставили великі гроші, тож господарі прийняли рішення грати в другому таймі на утримання м’яча, щоб не зірвати плани зловмисників. У сюжеті футбольної передачі 2+2 Козловський зазначив: «Звісно, це видно по людях. Я побачив по очах, хто точно причетний із Ниви (Тернопіль) до цієї історії. По реакції, коли я сказав, що ми зупинимо гру й забивати не будемо, я побачив паніку в очах цієї людини, яку я знаю багато років».

На звинувачення президента винниківського клубу Григорія Козловського зреагував головний тренер тернополян Василь Малик. Він спростував участь Ниви у нечесних ігрищах та вимагає спростувань і вибачень від керівництва Руху.

– Пане Василю, що ж насправді сталося у матчі вашої команди з Рухом ?

– Це було в перерві. Козловський до мене підійшов і сказав: «Така ситуація – подзвонили й сказали, що ми виграємо цю гру більш як у два м’ячі. Я скажу Станіславовичу, щоб більше не забивали». Я відповідаю: «Гриша, нема питань. Нічого такого не кажи своїй команді – давай просто цю гру не дограємо і все». Яка у нього інформація була, з ким він спілкувався – мені невідомо. Я чув, як він по телефону з кимось говорив і сказав такі слова: «Я знаю того тренера, він у такі ігри не грає». А тепер чомусь в інтерв’ю робить натяк, що я в тому брав участь.

Ще мене образило, що в передачі «Профутбол» на каналі 2+2 сказали: можна поставити ставку, що звинувачень у наклепі в бік пана Козловського не буде, бо як будуть – він скаже більше. Так от, звинувачення будуть! Ми готові до будь-яких розслідувань! Ситуація в сюжеті висвітлена однобоко, до мене ніхто не звертався, зате вже за мене відповіли, що спростовувати із Тернополя ці слова не будуть. Будемо! Та ще й як будемо!

– Чому ви сприйняли слова Козловського саме на свій рахунок?

– Наскільки я пригадую, більше ні з ким із нашої команди він не контактував, а ми з ним були в гарних стосунках багато років – то слова і про паніку, і про ті ставки я сприйняв саме про себе. Так як у цьому сюжеті була моя фотографія і зроблено закид у мій бік, я буду вимагати, щоб було проведено розслідування й офіційно все висвітлено. Я готовий і до детекторів, і до гадалок, і до екстрасенсів усяких – будь до чого, тому що мені нічого приховувати, а мою позицію щодо договірних матчів дійсно знають усі й у всіх командах, де я працював.

– У той же час, був натяк, що про цей матч є ще щось сказати…

– Я не плекаю ілюзій, що можливі такі ігри, що є футболісти, які зловживають таким становищем. Але я впевнено можу сказати, що я в жодній такій грі не брав участі. Я готовий пройти детектор брехні стосовно не лише цього спарингу з Рухом, а й стосовно будь-якого іншого матчу в моїй кар’єрі. Тож вимагаю публічного спростування цих слів та моральної компенсації, яку перерахую на благодійність. Вважаю, що я повинен відстояти своє ім’я та ім’я чесних людей із тернопільської Ниви.

– Інші контрольні матчі Ниви під вашим керівництвом потрапляли у поле зору борців із договірняками?

– Я підкреслю, що працюю з Нивою лише з початку цього року. І щодо цих матчів, які в мене були, жодного разу до нас не зверталися із ФФУ, ПФЛ чи ще якоїсь організації з підозрами про їхню нечесність.

Найприкріше в цій ситуації особисто для мене – що всі говорять про Ниву в негативному тоні, але ніхто не звертався особисто до нас – ні до мене як до головного тренера, ні до директора, ні до президента. Якщо дзвонили Козловському – чому не дзвонили нам? Якщо були якісь підозри, чому нам про це не говорили?

– А ваші підопічні здивували вас чимось у матчі з Рухом?

– Відверто кажучи, Рух настільки переконливо виглядав… Ми ж на той час займалися всього тиждень, Рух – значно більше. Тому закономірно, що він більше володів м’ячем і домінував. І скажу вам чесно, що я й очікував саме такої гри. Суперників на контрольні матчі ми підбираємо саме для того, щоб спробувати своїх гравців і проти сильніших, і проти слабкіших, щоб побачити, над чим нам треба працювати.

– Результат – це підсумок праці двох команд. А Рух чим здивував вас у негативному плані?

– Та я навіть і не дивився на суперника, більше на свою команду – мали багато новачків, треба було розібратися, на кого можна розраховувати, а на кого – ні.

– І які оргвисновки зробили за підсумком спарингу в Винниках?

– Відразу скажу – жоден із гравців не був звільнений суто за підсумками матчу з Рухом. Так, це міжсезоння – хтось приходить, хтось іде. Але всі, хто залишив Ниву, пішли не через враження від суто одної гри.

– Один із закидів – у вашому клубі не робили внутрішнього розслідування після скандальної гри.

– У нас було командне зібрання після матчу з Рухом. Ми слухали хлопців, вони нас запевнили, що це – наклеп, а вони не брали участі в нечесній грі. Ми провели профілактичну бесіду й продовжили роботу. Я вирішив, що, напевно, якби справді щось таке було, то до мене б дзвонили.

У мене не було підстав комусь із гравців не довіряти. Так, зіграли погано, поступилися, але, по-перше, команда на той час тільки починала збори, а по-друге, є ж, напевно, різниця у класі між клубами Першої та Другої ліг, особливо, якщо порівнювати з таким, який може собі дозволити гравців із УПЛ та легіонерів…

– Ваші подальші дії?

– По-перше, офіційно запрошую групу розслідування з детектором брехні та прошу від ФФУ і наших суперників усієї інформації по матчу – що там за ставки, який результат прописувався. По-друге, готовий захищати свою честь і честь нашого клубу. Впевнений у своїй правоті й вимагаю вибачення й морального відшкодування від Козловського та «Профутболу» на адресу якщо не свою, то хоча б, як було сказано, чесних людей із тернопільської Ниви. Зі свого боку, я готовий бути першим, кого посадять у в’язницю, якщо я не пройду детектор і вони доведуть мою участь у «конторських» іграх.

Sport Arena