Андрій Різник: "Малик налаштовує, щоб на кожний матч у Ниви були якісь заготовки"

Герой другого туру у Другій лізі Андрій Різник відповів на питання Sport Arena.

Тернопільська Нива стартувала в чемпіонаті з другого туру, тому була до певної міри сюрпризом для суперників, які розкрили свої карти ще тиждень тому. Ось хто б міг подумати, що найкращим гравцем тижня в Другій лізі стане молодий дебютант, який заб’є два м’ячі на виїзді? А ним став якраз Андрій Різник. Саме його й визнано найкращим гравцем 2-го туру в Другій лізі.

— Дякую за визнання, приємно, — зізнався Різник SportArena. – Але для мене насамперед командні досягнення головніші. Все ж це мотивує ще більше працювати, щоб не стояти на місці, розвиватися.

— Із початку матчу ваша команда контролювала гру, але не могли втілити свою перевагу у забитий м‘яч до 39-ї хвилини. То суперник діяв надійно у захисті чи надмірне бажання забити вам заважало?

— Це була перша гра сезону, всі хотіли почати з перемоги. На початку мали кілька моментів, які треба було не реалізували, тому напевно надмірне бажання забити трішки нам завадило.

— Видихнули з полегшенням, коли забили м‘яч наприкінці першого тайму?

— Можна сказати що зітхнули з полегшенням лише після другого голу. Хоча, так, суперник мав два хороших моменти, щоб відкрити рахунок. Але завдяки Максу Механіву не пропустили, а вже потім реалізували свої моменти. Напевно, ми більше хотіли забити.

— Команда пропускала перший тур, мала змогу постежити за своїми суперниками, а сама залишалася для них загадкою…

— Якщо вдалось виграти, то напевно пішов на користь цей фактор. Але хотілося б рівності змагань, щоб не було подекуди великих пауз у нашому чемпіонаті. Добре, що це сталося на початку сезону.

— У грі з Діназом ви вперше вийшли у стартовому складі своєї нової команди. Перед матчем відчувалося хвилювання?

— Трішки було хвилювання, без цього нікуди. Але, як кажуть, із першим дотиком до м’яча все пройшло.

— На 40-й хвилині ви забили свій дебютний м’яч у складі тернопільської Ниви, майстерно замкнувши простріл з лівого флангу у виконанні Романа Волохатого. Награна комбінація?

— Так, кожного дня відпрацьовуємо певні комбінації. Тренерський штаб Василя Малика до цього ставиться особливо прискіпливо, адже ми повинні мати кілька заготовок, якими користаємося під час гри.

— На 65-й хвилині ви забили вдруге. Знову спрацювала пара Волохатий-Різник. Відчуваєте з Романом один одного з напівпогляду?

— Із Романом добре відчуваємо один одного, адже дуже давно граємо разом. Ще зі шкільних років, разом грали у змаганнях серед студентів. І ось уже разом у Ниві.

— У цьому матчі ви вісім разів пробивали по воротах суперника. Тренер перед грою наголошував на тому, що необхідно з будь-якої позиції намагатися пробивати, загострювати?

— Справа нападника — забивати голи. Без ударів по воротах цього досягти не вдасться (посміхається). Тому стараюсь знаходити більше моментів для ударів, але якщо віддам гольову, теж непогано.

— Як вас зустріли у новому колективі?

— У нас дуже дружній колектив, тому з цим проблем взагалі ніяких не було. У такій атмосфері приємно працюється.

— Якою є тренерська філософія Василя Малика?

— Під керівництвом Василя Івановича комфортно грати, він довіряє молодим і це певною мірою для мене плюс. Скажімо, якщо помилився, то тренер не буде кричати на весь голос, а підійде і підкаже як правильно зробити. У нас все заточене на тому, щоб вчитися на помилках і якомога рідше їх припускатися.

— Ви у 16 років дебютували на професіональному рівні, стали наймолодшим автором забитого м‘яча у Першій лізі. Наскільки цей досвід вам зараз допомагає?

— Це допомагає мені зараз, тому що це був вже дорослий футбол, а не дитячий чемпіонат. Звичайно, спочатку було складно, але з кожним матчам я розумів, що на полі таку ж футболісти як і я. Тому все нормально, просто треба грати у свій футбол.

— У минулому сезоні ви грали у чемпіонаті Тернопільської області за ФК Агронива і були визнанні найкращим гравцем сезону. Наскільки складно переходити з чемпіонату області на рівень Другої ліги?

— Рівень дуже сильно відрізняється інтенсивністю і швидкістю прийняття рішень, але нічого, потрібно пару ігор, щоб повністю адаптуватися.

— Узимку ви вже перебували у розташуванні Ниви та брали участь у Меморіалі Ернеста Юста. Які у вас були перші враження від тернопільського колективу? Чому не перейшли у команду ще взимку?

— Враження були хороші від атмосфери в команді, але були певні проблеми, тому не перейшов. Не хотілося б зараз про них говорити. Я налаштований виконати з Нивою завдання  на сезон. А вони досить амбітні.

БЛІЦ

Я народився у селі Нирків

Я вихованець ФК Тернопіль

Щодо першого тренера, то в дитинстві мені допомагали багато спеціалістів, я їм дуже вдячний.

Уболіваю за Барселону

У Європі слідкую за Мессі та Аугеро

У мене мрія проста — щодня прогресувати, і зіграти у підсумку за національну збірну.