Тренерський ракурс. Ігор Климовський — найкращий тренер 1-го туру Першої ліги

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки стартового туру української Першої ліги сезону 2021/22.

На старті всі рівні, тож перший тур зазвичай підносить багато сюрпризів. Але навіть на фоні інших сенсацій туру виділяється вольова, надихаюча перемога тернополян над "Поліссям" — клубом, який влітку провів велику селекцію та посилився досвідченими гравцями.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі — головний тренер тернопільської "Ниви" Ігор Климовський. Його підопічні обіграли "Полісся" (1:0 на своєму полі), чудово почавши новий сезон.

1. Номінальний результат команди — 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Минулого сезону "Полісся" фінішувало вище за тернополян, хоча двічі їм поступилося — цей матч був принциповим для обох команд, і, безперечно, "Ниві" було важко проти добре вкомплектованих суперників — клубу, з яким вони грали ще в Другій лізі. До того ж, це було очне протистояння Климовського та Калитвинцева — двох тренерів, які раніше очолювали "Олімпік".

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними — б/о
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Перед стартовим туром особливих кадрових проблем "Нива" не мала — ні травмованих, ні відсторонених. Утім, те саме стосується і їхніх суперників.

3. Майстерність в роботі з кадрами — 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Передовсім, відзначимо кардинально різний підхід тренерів: "Нива" вийшла лише з одним новачком у стартовому складі (та й то Дедух уже раніше грав за тернополян), "Полісся" ж виставило відразу сім новачків. На цьому фоні зі своїми зіграністю, бойовитістю та вольовим духом господарі мали велику перевагу.

4. Тренерська майстерність — 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова схема "Ниви" — 4-1-4-1 з переходом на 4-3-3 в фазі атаки. Вона дозволяла гідно протистояти потужній середній лінії гостей, де до Терехова додалися досвідчені Грицук (з весни) та Огиря (з літа). Маючи в суперниках гравців із досвідом виступів в УПЛ, житомиряни виглядали фаворитами протистояння, але "Нива" зуміла виставити досить надійний редут (всього один небезпечний момент за гру) та швидко, якісно переходила від оборони в атаку й долала перепони суперників хорошими передачами.

5. Накопичувальний критерій — 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Враховуючи матчі минулого сезону, безпрограшна серія "Ниви" досягла трьох матчів (дві перемоги та нічия). Вигравши в одного з потенційних фаворитів сезону при своїх вболівальниках, тернопільська команда прекрасно розпочала новий чемпіонат і надихнула своїх прихильників на подальше масове відвідування матчів і гарні очікування від сезону.

Лауреат 1-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Ігор Климовський ("Нива" Тернопіль)
Середній бал — 4,75