Богдан Самардак: "Зараз в Ниви багато футболістів, але грати, по суті, нікому"

Про останні новини з табору Ниви, а також про хід підготовки до весняної частини чемпіонату 1football.info розповів виконуючий обов'язки головного тренера.

В останні роки тернопільську Ниву, втім, як і більшість клубів першої ліги, неабияк штормить. І якщо ігрова складова виглядає на досить хорошому рівні, то про фінанси такого донедавна можна було сказати. Ми пам'ятаємо, як напередодні старту нинішнього чемпіонату тренерський штаб ніяк не міг зібрати потрібну кількість гравців, тому підготовчий період був зірваний.

Через нього на старті команда втратила багато очок, і тривалий час перебувала в підвалах турнірної таблиці. Щось подібне сталося і нинішньою зимою, але тут причина в іншому. Колишній президент Ниви Автанділ Мдінарадзе вирішив передати клуб в більш заможні руки. Цей процес затягнувся, а з ним було відтягнути початок підготовки до весняної частини чемпіонату.

Але як би там не було, зараз Нива тренується, і проводить один контрольний матч за іншим. А днями в Тернополі вже представили і нове керівництво клубу на чолі з його тимчасовим президентом Степаном Рубаєм.

— Я дуже радий, що команда, нарешті, почала готуватися до весняної частини чемпіонату, — сказав Самардак. — Ви ж знаєте, що ще з кінця минулого року в Тернополі відбувалася передача клубу з одних рук в інші. Через це ми не мали можливості продовжувати контракти з групою досвідчених гравців, тому зараз знову створюємо нову команду. Хоча не приховую, готуватися треба було починати трохи раніше — на початку лютого, а не в його другій половині.

— Ви вже зустрічалися з новим, хоч і тимчасовим президентом, Степаном Рубаєм?

— Так у нас відбулася розмова, і він запевнив, що фінансування відтепер буде стабільним, що ж стосується його обсягів, то це питання не до мене.

— Але нинішніми умовами ви задоволені?

— Звичайно, тут скаржитися нема на що. Команда забезпечена якісним харчуванням, ми живемо в комфортних умовах, так що гріх скаржитися. Залишається тільки працювати, працювати і ще раз працювати.

— Яка доля боргів, які утворилися ще при колишньому керівництві?

— Згідно з угодою, нові господарі взялися фінансувати клуб з 1 грудня минулого року, а все те, що було, повинні погасити колишні керівники.

— Але борги були великими?

— Кому як, але я не отримував зарплату десь з літа минулого року. А тепер ситуація інша — ось з грудня ми вже стабільно почали отримувати зароблене.

— Під час зимового антракту з Ниви пішли кілька досвідчених виконавців. Приміром, більше ви не зможете розраховувати на Тараса Дурая, Андрія Грінченка, Тараса Петрівського, Олександра Семенюка, Ігоря Озарківа...

— Так, ви праві. Ми понесли суттєві втрати. Ці гравці від нас пішли ще й тому, що у них закінчилися контракти, тому вони вирішили пошукати щастя в інших клубах. Хтось поїхав до Польщі, хтось у Молдову, Білорусь ...

— Але ви пропонували їм залишитися?

— Ні, не пропонував. Адже футболістам потрібно було визначатися зі своїм майбутнім, а на той момент ми ще не знали, де ми, з ким, і як будемо жити далі.

— На кого будете розраховувати навесні?

— У нас великі зміни. Вже зараз ми переглядаємо багато гравців. Ще більше нам пропонують агенти. Футболістів багато, але за великим рахунком грати поки нікому.

— Так що посилення буде однозначним?

— Звичайно. З 1 березня в Мукачеві ми починаємо двотижневий збір, ось там і переглянемо велику групу новачків, серед них, сподіваюся, будуть досвідчені, достатньо кваліфіковані виконавці. Але конкретно я поки нічого вам сказати не можу.

— Оцініть результати контрольних матчів, які Нива провела в останні дні?

— А що їх оцінювати, ми і раніше на такі спаринги особливо уваги не звертали, а зараз і поготів. Вдалося зіграти або з молодіжними командами, або з командами, які грають в чемпіонатах областей. Так що особливо говорити нема про що. А от якби нам попалися клуби з першої ліги, то результат був би для нас невеселим.

— Нещодавно в Києві ви були на тренерських курсах. Як говоритися робота роботою, а навчання ніхто не відміняв?

— Ви маєте рацію. Мені приставку в.о. вже потрібно було давно зняти, от і довелося знову сісти за парту. До того ж це веління часу, і від цього нікуди не дінешся. Тепер до кінця травня п'ять днів на місяць у столиці буду відвідувати курси. Після їх закінчення отримаю диплом категорії Б.

1football.info