Богдан Самардак: "Сподіваюся, далі на нас чекають кращі часи"

 

Виконуючий обов’язки головного тренера "Ниви" розповів про своє призначення, кубкове протистояння, успішний старт у чемпіонаті та подальші плани команди.

— Богдане Миколайовичу, насамперед, хочу запитати про ваше призначення. Узимку все йшло до того, що Ігор Яворський піде з команди, а ви займете його місце? Чи така тренерська пертурбація стала для вас неочікуваною?

— Точно скажу, що про це ніхто не думав. У команді з дня на день чекали, що з нами розрахуються. Як знаєте, термін погашення заборгованостей постійно переносився: на два тижні, три, потім — на місяць… У останній момент зателефонував президент клубу, тож ми всі приїхали в Тернопіль, де на нас чекала нехороша новина: Ігор Петрович іде з команди. Натомість мені доручили тренувати колектив, відтак готуватися до кубкового протистояння у Черкасах, до якого залишалось усього дев’ять днів.

— Судячи з того, що в кубковому протистоянні тернопільці не змогли взяти гору над "Славутичем", вам не вистачило часу для нормальної підготовки команди?

— Думаю, що в нас не було часу, як такого, в принципі. До того ж, команду залишили восьмеро футболістів. У екстреному режимі телефонували всім, хто залишився без роботи та міг нам допомогти. Особливу увагу звертали на те, в якому стані вони перебувають. Відтак за цей час намагались усіх вивести на однаковий рівень готовності.

— Напередодні матчу в КУ до команди приєдналися кілька кваліфікованих гравців (Семенюк, Яворський, Панас, Петрівський, Сворак тощо). Як удалось у такий скрутний час для вашого ФК запросити вищезгаданих виконавців? До речі, яка ситуація із Сергієм Шестаковим — лідером команди в першій частині змагань?

— Стосовно Шестакова, не знаю, як завершилась історія, краще адресуйте це запитання президенту ФК. Із того, що я бачив: він приїхав на кілька годин у Тернопіль, нікому не сказав ні "добрий день", ні "до побачення", відтак поїхав у невідомому напрямку. До мене дійшла інформація, що Сергій уже в "Украгрокомі". Мене більше радує, що наші лави поповнили такі талановиті виконавці, як Сворак, Панас, Грінченко та інші. Знаєте, не стільки вони були підготовлені до сезону, як нам удалось узяти максимум із їхніх морально-вольових якостей. Те, що вони прийшли, — заслуга Мдінарадзе.

— Припускали, що гра у Черкасах дійде до післяматчевих пенальті? Можливо, відпрацьовували удари з "позначки"?

— Ні, ми цього не передбачали. Відтак команда навіть не відпрацьовувала удари з 11 метрів. Я сподівався, що вони зуміють продемонструвати свою майстерність, але Мельник та Семенюк (гравці, що не забили пенальті. — Є.Д.) віддали всі сили на полі, щоби матч дійшов до цієї серії післяматчевих пенальті. Отож мені немає на що нарікати в діях гравців, навпаки, був удячний за те, що вони зробили.

— Відтак "зелено-жовті" поїхали на стартовий матч до Києва. Не переймалися, що колектив не зможе за такий короткий проміжок відновитися до гри з "Динамо-2"?

— Зрозуміло, що складно розраховувати на хорошу фізичну готовність, коли команда не тренувалася три місяці, а кілька днів тому у Черкасах віддали всі свої сили. Проблеми лише додалися, коли після матчу дізнався, що кілька гравців через травми не зможуть узяти участь у грі з "Динамо-2". Довелося відновлювати підопічних у лазні, щоби бодай якось підготувати їх до наступного поєдинку.

— Зрештою, в кінці протистояння ваші підопічні вирвали перемогу. На вашу думку, цього дня талан, який відвернувся від вас у Кубку України, допоміг "Ниві" перемогти?

— У гості їхали за перемогою — налаштовую їх лише на максимальний результат. Упродовж зустрічі талан справді був на нашій стороні: в тернопільців було лише два голевих моменти, один із яких використали. Не проти, щоби така результативність продовжувалася до завершення змагань.

— Чи стоять перед командою якісь конкретні завдання на сезон?

— Вірю, що "Ниві" до снаги завершити цей чемпіонат на гідному місці, а вже після завершення сезону буде видно, як жити далі та чого можна чекати. Керівництво не говорило про якісь турнірні цілі, тому команда сама поставила перед собою завдання — зайняти якомога вищу сходинку, адже 17 чи 47 місце нас не цікавить.

— Уже вирішено, чи будете очолювати "Ниву" до завершення першості? Чи є бажання позбутися доточки "в.о."?

— У мене є бажання, щоби "зелено-жовті" демонстрували видовищну гру, відтак здобували хороший результат. Усе інше — прерогатива функціонерів.

— Загалом, яким бачите майбутнє ФК? Чи можуть із часом покращитися фінансування та комплектація?

— Сподіваюся, далі на нас чекають кращі часи. Майбутнє команди — за гравцями із західного краю, які захищатимуть честь "Ниви" не лише за гроші. Розумію, що без них не можна жити, проте на першому місці мають бути дух, амбіції та патріотизм. А боси ФК уже займатимуться, щоби футболісти не знали проблем із грошима.

ukrfootball.ua