Петро Бадло: "Ніхто з футболістів не хоче покидати "Ниву"

Якою була для тернопільської команди перша половина сезону-2015/16 та як вона збирається виправляти ситуацію, журналісти «Номер один» поцікавились у головного тренера  Петра Бадла (П.Б.).

– Як охарактеризуєте пройдений турнірний шлях Вашої команди?

П.Б.: Однозначно, планів, які ставились на літньо-осінню частину сезону, не вдалося втілити в життя. Коли я приймав команду після відставки попередників, то знав, що буде важко і будуть у мене невдалі матчі. Але не думав, що матчі виявляться настільки важкими і програшна серія 0:1 затягнеться аж до семи поєдинків. Ця ситуація трохи вибивала з колії як мене, так і керівництво клубу й футболістів. Але в мене була мета – поставити у «Ниві» командну гру. Доводилось багато працювати, вчилися тактично грамотно переміщатися на полі як в обороні, так і в атаці. Не все одразу вдавалося. В обороні пропускали, на перший погляд, небагато, але стабільно один гол залітав у наші ворота. І досі ми жодного матчу так і не зіграли на нуль. Окрім того, програші були зумовлені й тим, що в командній обоймі було дуже мало виконавців. Ряд гравців були травмовані, інші через сімейні обставини залишили «Ниву» (Ярослав Захаревич, Тарас Петрівський). Але тішить те, що хлопці, які залишилися в команді, дійсно дослуховувались до моїх настанов. Будь-яка копітка робота приносить свої плоди. Що й футболісти «Ниви» довели наприкінці року. В чотирьох останніх матчах першої частини сезону було досягнуто такого довгоочікуваного результату! Більше того, нічия у двох останніх поєдинках для футболістів стала негативним результатом. Вони вважали, що могли виграти. І правильно робили, адже по грі ми не програли, а за кількістю гольових моментів переважали суперника.

– На Ваш погляд, які матчі команд були найкращими, а які - найгіршими?

П.Б.: Виїзна перемога в Комсомольську над «Гірником-Спорт» (3:1), мабуть, була найкращою. Найгірший матч важко виокремити. Цілим рядом поєдинків після того, як прийняв команду, був незадоволений. Гравці тривалий час не могли перелаштуватися від того футболу, в який грали до мене, на той футбол, який я від них хотів бачити.

– Ким із новачків задоволені, а хто розчарував?

П.Б.: У нас є декілька чоловік, які «вистрелили». Той же Андрій Кухарук майже не мав ігрової практики, а зараз стабільно і впевнено діє на відповідальній позиції опорного півзахисника. Роман Кухарський тільки почав розкриватися, але травма завадила йому дальше рухатися вперед. Олександр Портянко прийшов до нас з аматорів, натомість своєю грою заслужив місце в основному складі. Молодий Віталій Бадло, якого раніше використовували в нападі або півзахисті, показав себе справжнім універсалом. Вимушено довелося перевести його в оборону і  в нього виходило досить непогано грати на новій позиції.

– Нині в чемпіонаті настало так зване трансферне «вікно». Хто вже офіційно пішов з команди чи, можливо, хтось поїде на перегляд?

П.Б.: На сьогодні у всіх футболістів чинні контракти з ФК «Нива». Ніхто з команди не збирається йти, у всякому разі подібних розмов зі мною жоден футболіст не вів. Нині атмосфера в команді робоча, всі гравці поки задоволені тим, що є, хочуть залишитися в «Ниві», щоб мати можливість прогресувати.

– Чи зверстано вже план підготовки команди на зимовий період?

П.Б.: Наразі нічого конкретного не планували. Очікується зустріч із керівництвом клубу, на якій і буде вирішуватись як наше майбутнє, так і подальші плани. Тут потрібно дивитися на фінансовий бік і від цього відштовхуватись. Поки футболісти роз’їхалися по домівках, однак до нового року ще планую зібрати команду. Цілком можливо, що саме тоді включимося у тренувальний процес. Для себе вже визначив, що має бути три тренувальних збори. Було б добре, кудись виїхати, але це залежатиме від фінансової складової.

– Зважаючи на турнірне становище, чи не змінилися завдання на сезон?

П.Б.: Нам нічого не залишається, як кожен матч грати на перемогу, і саме таке завдання ставитиметься перед футболістами «Ниви» у весняній частині сезону. Нині ніхто не говорить про виліт із першої ліги, такого варіанту навіть не розглядається. І клубне керівництво, і я як тренер «Ниви» – оптимісти, а тому вважаємо, що потихенько викарабкаємось із дна турнірної таблиці.

– Чи немає проблем у Ваших команд із фінансами?

П.Б.: З футболістами, дякуючи нашому президенту Степану Рубаю та директорові клубу Павлу Білику – людям, які душею горять за «Ниву», частково розрахувалися. Тому футболісти роз’їхались по домівках не з порожніми кишенями. Сподіваюся, ближчим часом решта боргу буде виплачено.

gazeta1.com