Віктор Яневич: "Президент Ниви та головний тренер запевнили, що команда за будь-яких умов збережеться"

Віктор Яневич, найдосвідченіший гравець серед тих, хто лишається у тернопільській Ниві після її перезавантаження, в ексклюзивному інтерв’ю Sport Arena розповів про нове життя клубу, що покинув першу лігу.

Після того, як майже всі гравці тернопільської Ниви залишили команду, дізнавшись, що та знімається з першолігових змагань, одним з небагатьох, хто залишився їй вірним, став досвідчений захисник Віктор Яневич. Журналіст Sport Arena поспілкувався з футболістом та дізнався багато цікавих речей як з життя самого гравця, так і Ниви загалом.

– Вікторе, Ви фактично єдиний із досвідчених гравців, який лишився у Ниві. Чому прийняли таке рішення – це більше патріотизм, чи є й матеріальні стимули?

– Було кілька запрошень з професійних клубів. Але, по-перше, не хотів далеко їхати від рідної домівки, по-друге, до кінця вірив, що Нива існуватиме. Не довго думаючи, я віддав перевагу тернопільській команді та продовжую виступати в її складі. Сподівався, що Нива гратиме в першій лізі. Але сталося саме так, що доведеться почати виступити з чемпіонату області, аматорів, а там, дивись, буде і друга ліга. Що ж до фінансів, то, можливо, я десь і втратив, залишившись у Ниві, але, думаю, небагато…

– А яку роль у рішенні залишитися в Тернополі відіграло керівництво ФК?

–  Президент клубу Степан Богданович Рубай та головний тренер Петро Климентійович Бадло запевнили, що команда за будь-яких умов збережеться. Тому їхні слова теж мали велику роль у тому, що я нікуди не зірвався, а залишився у Ниві.

– Ви виступаєте за Ниву вже п’ятий рік. В українському футболі дуже рідко знайдеш футболістів, які затримуються на такий тривалий час у одній команді. Ви вже, напевно, більше тернополянин, аніж франківчанин?

– Можливо й так. Люблю Тернопіль та його жителів, особливими є тут і футбольні фанати.

– На якій позиції граєте у оновленій тернопільській команді?

– У спарингах виступав на місці центрального або ж лівого оборонця. Позиції мені знайомі, адже ще в першій лізі Петро Бадло награв мене саме там.

– Вікторе, оскільки Ви мешкаєте в Івано-Франківську, приїздите виключно на матчі Ниви, чи ще й на тренування?

– Домовилися з тренером, що я буду приїздити на тренування з Івано-Франківська тричі на тиждень. Петро Климентійович розраховує, що своїми підказками на футбольному полі, в тому числі і на тренуваннях, допомагатиму зростати молодим гравцям. Окрім того, ведуться перемовини, щоб моїй сім’ї зняли в Тернополі квартиру. Тоді я зможу на постійній основі тренуватися.

– А пропозицій обійняти посаду граючого тренера, зважаючи на Ваш досвід, у тернопільському клубі не пропонують?

– Ні, та й я цього не хочу. Сподіваюся ще кілька років пограти. Коли відчую, що вже потрібно закінчувати з активними виступами на футбольному полі, подумаю і про тренерську роботу.

– З ким із нових одноклубників були знайомі раніше?

– З попереднього складу команди залишилися двоє молодих футболістів – Ігор Кохман та Віталій Бадло. Також у команді є Ростислав Волошинович. По ньому ще питання не вирішено, поки він приїздить виключно на наші спаринги.

– Важко грати, коли поруч з тобою одна молодь, яка ще не нюхала пороху професійного футболу, відповідно трапляються промахи, необов’язково пропущені голи?

– Нічого страшного в цьому немає. Всі ми були молодими. Тепер прийшов час і мені дещо навчити молодь. Керівництво ФК Нива робить ставку на власних вихованців. Планується їх награвати через аматори, щоб ті достойно могли виступати в другій лізі.

– Особисто Ви вірите, що Нива в другій лізі гратиме вже з літа, чи це перспектива не цього року?

– Дуже надіюся, що ще в 2016 році команда повернеться в професіонали і з літа виступатиме в другій лізі.

– За підготовчий період Нива вже зіграла шість матчів. Звичайно, рівень суперників різниться, але все ж таки, можете їх проаналізувати?

– Якщо порівнювати з першими матчами, то молоді гравці Ниви помітно додають з кожним наступним поєдинком. За рахунок ігрової дисципліни, яку прищеплює Петро Климентійович, хлопці прогресують і, думаю, багато з них можуть вирости у футболістів хорошого рівня.

– Гравці оновленої Ниви, напевно, не отримують платні. За рахунок яких чинників футболісти викладаються на полі?

– Петро Бадло добився, щоб мінімальні зарплати у футболістів все таки були. З початком сезону Степан Богданович обіцяв виплачувати премії за успішно зіграні матчі. Звичайно, це будуть не великі суми, але тим менше гравці відчуватимуть, що за них дбають, в тому числі і в фінансовому плані.

– Стало відомо, що керівництво ФК Нива придбало спорткомплекс Ватра, який має стати своєрідною базою для команди. Наскільки цей чинник важливий для колективу, адже в попередні роки за великим рахунком інфраструктури у Ниви ніколи не було?

– Для клубу і команди загалом – це великий плюс. Степан Рубай при зустрічі з футболістами сказав, що спорткомплекс Ватра повинен працювати на ФК Нива. З понеділка під керівництвом спеціалістів зі Львова на тамтешньому стадіоні розпочалися роботи. Загалом там має бути повноцінний стадіон з футбольним полем, біговими доріжками, трибунами. У перспективі на ньому планується проведення домашніх матчів Ниви. На разі, бачу бажання керівництва клубу зробити все якісно і якнайшвидше. Сподіваюся, у них все вийде і Нива матиме власну спортивну базу, яка допоможе команді досягати позитивного результату на футбольному полі.

sportarena.com