"Нива" перервала серію невдач у Обухові

25 травня футбольний клуб "Нива" у 28 турі Другої ліги у виїзній грі переміг "Арсенал-Київщину" з рахунком 0:2.

Дискваліфікації та травми змусили тренерський штаб "Ниви" вдатися до змін в усіх ланках, окрім захисної і грати певним чином експериментальним складом. У рамку воріт повернувся Максим Механів, на флангах півзахисту вийшли Гапончук та Капелян, а у центрі вперше діяла пара Кохман-Авдалян. Вперше у весняній частині в основі з'явилися два номінальні нападники "Ниви" — Литовченко та Апанчук, які, власне, і зробили результат у грі.

Протягом усього матчу "Нива" діяла першим номером, але повністю переграти господарів вдалося лише після перерви. Щодо першого тайму, то "каноніри" мали кілька дуже хороших моментів, але надійна гра Механіва не дозволила суперникам відзначитися.

Першу нагоду у грі створив Литовченко, який цілив у дальню "шістку", пробиваючи з лінії штрафного майданчика — мимо. А згодом прийшла черга його колеги по амплуа Апанчука. Спочатку Кохман розрізним пасом виводив дев'ятку "Ниви" на побачення з голкіпером, але останній вчасно вийшов з воріт. А потім, після навісу Литовченка, Апанчук не зумів як слід пробити головою.

Перша відповідь "Арсеналу" була куди гострішою за всі спроби тернополян. Господарі провели швидку атаку, яка завершилася підкрученим ударом Гасанова. Механів у карколомному стрибку дістав м'яч з-під поперечини, а Дугієнко не дозволив нікому зіграти на добиванні.

За кілька хвилин господарі знову змусили вступати у гру кіпера "Ниви". Після довгої діагоналі Андрій Глущенко в дотик пробивав у протихід Механіву, але Максим зіграв надійно, перевівши м'яч на кутовий.

Насиченою на гольові моменти була кінцівка першого тайму. Тепер вся гострота восновному йшла від наших футболістів, але на заваді ставали блискучі дії воротаря "Арсеналу" Євгена Шкарбана, який, до речі, взимку перебував на оглядинах у "Ниві". Першим молодого кіпера потурбував Андрєєв, який замикав дальню стійку після навісу зі штрафного. За мить Шкарбан "потягнув" удар від Апанчука у ближній кут, а потім дістав з-під перекладини, коли зі штрафного пробивав Дугієнко.

Щоправда, і гравці з Київщини мали шанси відкрити рахунок. В одному із епізодів тернополяни перемудрили із розіграшем стандарту, що призвело до того, що суперники відібрали м'яч і кинули у прорив свого нападника. На щастя, "каноніру" забракло швидкості, щоб добігти до воріт, а його дальній удар без проблем нейтралізував Механів.

Якщо до перерви моменти виникали біля обох воріт, то у другому таймі господарі не запам'яталися абсолютно нічим. Друга частина гри розпочалася із моменту у Тамаза Авдаляна, який у цьому матчі неабияк старався забити колишній команді. Півзахисник розстрілював ворота Шкарбана метрів із 13-ти, але пробив вище. Згодом його ж удар пройшов повз стійку. Також двічі на ударній позиції опинявся Апанчук, проте удари не досягали мети.

Лише після години ігрового чау "Ниві" вдалося розмочити рахунок. Тарас Кривий, який вийшов на заміну, змістився з флангу у центр та відпасував на Литовченка. Той у два дотики обробив м'яч та відправив у сітку — 0:1.

Незабаром гості остаточно вирішили питання про переможця, коли відзначився Олександр Апанчук. Увірвавшись у штрафний майданчик, форвард на замасі обіграв захисника та пробив точно у дальню дев'ятку — 0:2.

Рахунок у матчі міг бути набагато більшим. Зокрема Тамаз Авдалян влучив у поперечину. А на заваді другому голу Апанчука став захисник, який героїчно кинувся під потужний удар. На доданих хвилинах мав нагоду Тарас Кривий. Отримавши м'яч у центрі поля, він пройшов з ним аж до воріт, проте затягнув з ударом.

Перемога в Обухові дозволила "Ниві" перервати свою триматчеву програшну серію. Перед заключним туром у чемпіонаті тернополяни все ще зберігають шанси на четверту сходинку.

Довгоочікувану перемогу тернополянам принесли голи Олексія Литовченка та Олександра Апанчука у другому таймі.