"Нива" не здолала бар'єр 1/16 фіналу Кубка України

В 1/16 фіналу Кубка України з футболу футбольний клуб "Нива" зазнав домашньої поразки від команди Прем'єр-ліги полтавської "Ворскли" з рахунком 1:5.

Та сам матч для "Ниви" розпочався…із швидкого голу. Перша ж атака жовто-зелених завершилася взяттям воріт Станіслава Богуша. Семенюк отримав м’яч на правому фланзі, відірвався від захисників і вистрілив у нижній кут воріт. М'яч, не без рикошету, потрапив у сітку воріт. У одній із наступних атак "Нива" могла подвоїти рахунок. Петрівський пробивав головою впритул після навісу з кутового, але Богуш цього разу був на місці.

Витримавши стартовий натиск "Ниви", полтавці взяли м’яч під контроль і змусили тернополян в одній із атак сфолити поблизу власного штрафного майданчика. Подача зі штрафного завершилася кутовим. А от після розіграшу корнера гості забили у відповідь. Відзначився капітан полтавської команди Володимир Чеснаков.

За дві хвилини форвард "Ворскли" Ковпак намагався пробити Шпука з гострого кута, але пробив набагато вище. Не точно по воротах "Ниви" головою пробив і Андрій Ткачук. У відповідь "Нива" провела хорошу атаку, яка завершилася небезпечним навісом у штрафний від Романа Гудака. Щоправда, партнери замкнути подачу не зуміли.

А у середині першого тайму гостям вдалося вийти вперед. Петрівський спочатку вибив м’яч з-під ніг Ковпака на кутовий. Після подачі з кута поля, м’яч потрапив на ногу Андрія Ткачука, який красивим ударом вдруге пробив Шпука. Незабаром лише майстерність Андрія Донця врятувала "Ниву" від голу. Капітан нашого клубу перервав простріл Ахмеда Янузі на неприкритого Ковпака.

Загалом після стартових хвилин, проведених "Нивою" у атаці, господарі поля створили обмаль моментів біля воріт "Ворскли". У боротьбі з таким сильним суперником наші футболісти переважно оборонялися, а рідкі вилазки у атаку здебільшого завершувалися втратами м’яча поблизу штрафного полтавців.

Невпевненістю у діях господарів сповна користалися опоненти. На 42-ій хвилині круглий втретє побував у сіті воріт Василя Шпука. Після стрімкого прориву та удару Ковпака м’яч влучив у штангу. А на добиванні без проблем підіспів албанський легіонер Ахмед Янузі, підвівши риску під першим таймом.

На старті другого "Ворскла" одразу ж могла збільшити відрив у рахунку. Проте подачу Турсунова не зміг замкнути Чеснаков, промазавши по м'ячу із вигідної позиції. "Нива" відповіла не надто сильним і таким ж неточним ударом від Пліса. А у наступній атаці рахунок на табло змінився. Екс-футболіст "Ниви" Ігор Пердута блискуче прорвався по своєму правому фланзі, накрутивши одразу кількох гравців нашого клубу, і зробив вивірену передачу у штрафний майданчик, де грудьми замкнув пас партнера Олександр Ковпак.

Фактично оформивши перемогу у матчі, полтавська команда дозволила провести кілька атак і "Ниві". Зокрема двічі по воротах Богуша пробивав Роман Гудак. Спершу його дальній удар пройшов трохи вище воріт, а згодом постріл захисника нашої команди без проблем нейтралізував кіпер полтавців. Перебуваючи в атаці, "Нива" дещо призабула про захист власних воріт і у одній із контратак пропустила вп'яте. Громов вирвався на побачення із Шпуком, обіграв його і забивав вже у пусті ворота — 1:5 у підсумку.

1/16 фіналу Кубка України

"Нива" – "Ворскла" 1:5

Голи: Семенюк (1) – Чеснаков (8), А. Ткачук (24), Янузі (42), Ковпак (56), Громов (80)

"Нива": 89. Шпук, 22. Гудак, 15. Петрівський, 5. Яневич, 3. Донець (к), 11. Пліс, 4. Вацеба (21. Козак, 63), 16. Грінченко, 20. Шпікула (9. Сворак, 63), 36. Гудима (18. Мдінарадзе 73), 28. Семенюк

Запасні: 93. Нагірний, 6. Рижук, 7. Бадло

В. о. гол. тренера: Богдан Самардак

"Ворскла": 31. Богуш, 6. Скляр, 7. Громов, 8. Ткачук, 9. Янузі (47. Січкарук, 46), 17. Чеснаков, 34. Ткачук, 39. Ковпак, 40. Пердута, 77. Турсунов (11. Кривошеєнко, 60) , 84. Романчук (23. Сапай, 70)

Запасні: 12. Непогодов, 2. Логінов, 15. Дедечко, 45. Процишин.

Гол. Тренер: Василь Сачко

Попередження: Гринченко (27), Вацеба (49), Чеснаков (65)