Друга ліга. "Нива" – "Верес" 1:2

25 квітня футбольний клуб "Нива" Тернопіль у 22 турі Другої ліги у домашньому поєдинку поступився рівненському "Вересу" рахунком 1:2.

Звичним для весняної частини сезону став той факт, що команди у кожному матчі втрачають гравців через перебір жовтих карток. Не став вийнятком і сьогоднішній матч. Зокрема "Нива" не змогла розраховувати на Валентина Залізняка, а "Верес" — на Олексія Бондаренка. Загалом стартовий склад гостей дещо здивував відсутністю декілької ключових гравців. Пояснити це наставник "Вереса" відмовився, мотивуючи "внутрішньою кухнею".

Щодо "Ниви", то позицію Залізняка вимушено "закрив" Тарас Радюк. У центр захисту повернувся Вадим Хохлов, а Тарас Мороз піднявся в опорну зону. Також вперше в основі вийшов Ярослав Кінаш, а на лаві запасних залишився Роман Волохатий.

Перший по-справжньому гольовий момент у матчі створили гості. Після навісу з лівого флангу Шестаков пробивав головою у протихід Механіву, але голкіпер з ударом впорався. За мить уже тернополяни відповіли гостро. Гатала увіравався у чужий штрафний майданчик і теж намагався влучити у дальній кут — мимо.

Після цього гра заспокоїлась аж до 36-ї хвилини, коли подарунок "Ниві" зробив голкіпер "Вереса" Фіяло. Захисник відпасував ледь не з центру поля на воротаря, який надто довго приймав рішення, чим скористався Олексій Литовченко. Нападник не виключився із епізоду і запресингував кіпера, який своїм ударом влучив у ногу Литовченка і м'яч полетів у порожні ворота — 1:0!

Здавалось, що такий перебіг подій повинен додати наснаги тернополянам і у другому таймі вони зуміють довершити справу. Однак, зовсім по-іншому були налаштовані рівняни, які зі свистком про початок другого тайму пішли у активний пресинг. І це доволі швидко принесло свої плоди. Після швидкого розіграшу штрафного удару, м'яч піхопив хтось із гравців "Вереса" та завдав удару по воротах. Механів відбив перед собою, а на добиванні вдало зіграв Михайло Шестаков. До речі, нападник уже вдруге у сезоні забиває у ворота "Ниви". Вперше він засмутив Максима Механіва, виступаючи ще у складі вінницької "Ниви" у першому турі.

Але на цьому проблеми тернополян, як виявилось, не завершилися. За п'ять хвилин по тому м'яч влучив у руку Тарасу Радюку, який перебував у штрафному майданчику. Арбітр Анастасія Романюк вказала на "точку". А капітан гостей Борис Орловський розвів м'яч та Механіва по різних кутах — усе перевернулося з ніг на голову. І як тут не згадати минулорічний камбек "Калуша" у Тернополі…

Констатуємо, що до фінального свистка "Нива" фактично не створила реальних нагод відігратися. Відмітити варто лише дальній удар від Гатали злету, який пройшов повз ворота. Натомість рівняни могли збільшити перевагу, якби не Механів, який виграв дуель сам-на-сам у Шестакова.

Після Великодніх свят на наступному тижні "Нива" проведе два поспіль виїзні матчі. У середу, 1 травня, тернополяни зіграють проти хмельницького "Поділля". А 5 травня поміряються силами із чернівецькою "Буковиною".