Друга ліга. "Калуш" – "Нива" 1:3

24 серпня футбольний клуб "Нива" Тернопіль у 5 турі Другої ліги у виїзному поєдинку переміг ФК "Калуш".

У Калуші тренерський штаб "Ниви" виставив такий же склад, як і у попередніх двох поєдинках. Щоправда, цього разу збільшилася лава запасних — у стрій повернулися Остап Ілюк та Ігор Гатала.

Про принциповість цього протистояння свідчили одразу декілька факторів. По-перше, зустрічались перша та третя команди турнірної таблиці. По-друге, у минулому сезоні "Нива" тричі поступилась калушанам і прагнула перервати цю негативну статистику.

Зі старту команди почали грати у відкрити футбол, відповідаючи атакою на атаку. Першу нагоду у матчі створили тернополяни. Кохман наважився на удар метрів із 30-ти і влучив у поперечину. Господарі відповіли не менш небезпечно. Відібравши м'яч на чужій половині поля гравці ФК "Калуш" організували швидку атаку, яка завершилася ударом Романа Лебедя. Механів удар парирував, а голкіпера підстрахував Герт, вибивши м'яч за межі поля. Незабаром уже сам Андрій Герт загрожував воротам суперника. Після його удару з краю штрафного майданчика, голкіпер "Калуша" Попович перевів на кутовий.

Але у середині тайму рахунок вікрили калушани. Капітан "Калуша" Книш прострілив у район одинадцятиметрової позначки, звідки пробивав Лебедь та влучив у Хохлова. М'яч відскочив до Савошка і той уже не схибив — 1:0.

Відігратися "Ниві" вдалося одразу ж після перерви. Волохатий далеко вкинув з аута, Кохман головою продовжив, а Демчук, який вибіг з-за спин захисників, зумів в дотик перекинути м'яч через Поповича, забивши свій дебютний гол у складі "Ниви" — 1:1.

У подальшому "Калуш" намагався більше контролювати м'яч, а "Нива" кілька разів вибігала у перспективні контратаки.

Розв'язка матчу настала на останніх хвилинах. Спрацювали заміни, які провів Василь Малик. Андрій Малащук виконав хорошу подачу зі штрафного, а Сергій Кисленко був найспритнішим, вразивши ворота екс-команди ударом головою — 1:2.

А на доданих до основного часу хвилинах Андрій Малащук став героєм епізоду. Спочатку він відібрав м'яч у суперника, пройшов з ним до штрафного майданчика, де його не за правилами зупинив захисник — пенальті. З "точки" забив Андрій Герт, встановивши остаточний рахунок у зустрічі — 1:3.

Попри перемогу матч у Калуші запам'ятався і з негативної точки зору. Стосується це ганебного суддівства з боку арбітра Артема Михайлюка з Києва. Протягом усіх 90-та хвилин гри демонстрував однобокий арбітраж, відверто "підсадивши" нашу команду на свисток. Хочемо нагадати, що це не перший випадок, коли "Нива" стикається із упередженим суддівством. Минулого року, через дії львівського арбітра Андрія Холявка, наша команда була близькою до того, щоб припинити виступи у чемпіонаті Другої ліги.

Ми звикли до чесної боротьби на футбольному полі і вважаємо дії арбітра матчу "Калуш" – "Нива", щонайменше, некомпетентними.